Kapitalne wejście "Lewego" i gol. Zobacz wideo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Lewandowskiego
Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: gol Lewandowskiego

Robert Lewandowski już od pierwszej kolejki walczy o koronę króla strzelców La Ligi. W sobotnim meczu filar FC Barcelony ponownie pokazał formę, zdobywając czwartą bramkę w trwającym sezonie.

Na początku meczu z Realem Valladolid reprezentant Polski miał dobrą okazję. Piłka trafiła jednak do Daniego Olmo, który trafił w słupek. Chwilę później Pau Cubarsi kapitalnie zagrał w kierunku wychodzącego na wolne pole Raphinhi, a ten pewnym strzałem obok bramkarza otworzył wynik.

FC Barcelona zaczęła się rozkręcać i w 24. minucie podwoiła swoje prowadzenie. Tym razem Robert Lewandowski odegrał kluczową rolę.

Katalończycy przeprowadzili składną akcję na połowie rywali. Lamine Yamal dokładnym podaniem z prawej flanki uruchomił Lewandowskiego. Napastnik opanował piłkę, ruszył w kierunku bramki i silnym uderzeniem przełamał ręce Karla Heina.

Lewandowski musiał trochę wstrzymać się z celebracją strzelonego gola. Po analizie VAR okazało się, że snajper nie dał się złapać w pułapkę ofsajdową i finalnie sędzia uznał jego czwartą bramkę w tym sezonie La Ligi.

36-latek jest faworytem do zdobycia korony króla strzelców ligi hiszpańskiej. Wcześniej dwukrotnie pokonał bramkarza Valencii i raz znalazł drogę do siatki przeciwko Athletikowi Bilbao - w obu tych spotkaniach FC Barcelona wygrała 2:1.

Zawodnicy Hansiego Flicka w meczu z Realem Valladolid nie spuszczali nogi z gazu. Swoją obecność na murawie udokumentowali również Jules Kounde i dwukrotnie Raphinha - Brazylijczyk ustrzelił hat-tricka. Do okazałej wygranej 7:0 przyczynili się też Olmo i Ferran Torres.