Kolejna wpadka Milanu. Mocny start Kosty Runjaicia we Włoszech

PAP/EPA / Elisabetta Baracchi / Mecz Serie A: Parma Calcio 1913 - AC Milan

AC Milan ma problemy na początku sezonu w lidze włoskiej. Tym razem poniósł porażkę 1:2 z beniaminkiem Parmą. Z kolei drużyna Kosty Runjaicia zaskoczyła kolejnego pucharowicza.

Parma Calcio 1913 nie potrzebowała dużo czasu na strzelenie gola Rossonerim. W 2. minucie Dennis Man pokonał Mike'a Maignana po dograniu Emanuele Valerego. Tym samym AC Milan ponownie musiał gonić przeciwnika - na inaugurację sezonu cudem doprowadził do remisu 2:2 w czasie doliczonym do spotkania z Torino FC, ale trudno było zaliczyć takie otwarcie rozgrywek do udanych.

Rossoneri wyrównali strzałem Christiana Pulisicia na 1:1 w 66. minucie. AC Milan miał jeszcze sporo czasu na odwrócenie wyniku, ale stało się coś zupełnie innego. Parma odzyskała prowadzenie uderzeniem Matteo Cancellierego po asyście znanego z ekstraklasy Pontusa Almqvista. Bramka na 2:1 dla beniaminka w 78. minucie okazała się już decydująca.

Adrian Benedyczak pozostaje poza kadrą Parmy z powodu kontuzji. Mateusz Kowalski i Daniel Mikołajewski zostali na ławce rezerwowych.

Teoretycznie Udinese Calcio miało trudne wejście w sezon, ponieważ zgodnie z terminarzem przyszło mu odwiedzić Bolognę FC i podjąć Lazio. Kosta Runjaić i spółka zdobyli cztery punkty w dwóch meczach przeciwko włoskim pucharowiczom. W sobotę Udinese ruszyło do ataku na bramkę osłabionych w letnim oknie transferowym rzymian, a kluczowym zawodnikiem był Florian Thauvin. Francuz asystował przy golu Lorenzo Lucci i sam podwyższył wynik na 2:0.

Od 68. minuty Lazio miało teoretycznie prostsze zadanie, ponieważ zagrało w jedenastu na dziesięciu przeciwników po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Hassane'a Kamary. I z przewagą zawodnika w polu Biancocelesti byli bezradni. Bramka na 1:2 Gustava Isaksena w doliczonym czasie już niewiele zmieniła.