Prowadzili 2:0 do 89. minuty... i nie wygrali!

PAP/EPA / Matteo Bazzi / Karol Linetty w meczu AC Milanu z Torino FC

Torino z Karolem Linettym w składzie było blisko sprawienia sensacji na inaugurację sezonu Serie A. Byki do 89. minuty prowadziły 2:0, by wywieźć z San Siro tylko punkt.

Torino FC prowadziło w Mediolanie od 30. minuty, a w wpakowaniu piłki do bramki pomógł przeciwnik Malick Thiaw. Obrońca interweniował tak niezdarnie po dośrodkowaniu Duvana Zapaty i strzale głową, że futbolówka ominęła Mike'a Maignana i zaliczyła lądowanie tuż za linią bramkową.

AC Milan miał problem z odpowiedzią i przeprowadzeniem skutecznego ataku w debiucie pod wodzą trenera Paulo Fonseki. Z kolei na najważniejszego zawodnika meczu wyrastał Duvan Zapata. Kolumbijczyk podwyższył wynik na 2:0 w 68. minucie strzałem głową z bliska po dorzuceniu Valentino Lazaro. Niespodzianka wisiała w powietrzu.

Rossoneri urwali się jednak ze stryczka. Najpierw w 89. minucie sytuacyjnym strzałem po zagraniu Tijjaniego Reijndersa wyrównał debiutujący w klubie Alvaro Morata w 90. minucie. Gospodarze poczuli wiatr w żaglach i w doliczonych minutach Noah Okafor rzutem na taśmę doprowadził do remisu 2:2. AC Milan wyszarpnął punkt i uratował inaugurację w Mediolanie.

Poza Karolem Linettym w wieczornych meczach można było zobaczyć Sebastiana Walukiewicza, który rozegrał pełną partię. Drużyna Polaka zachowała czyste konto i zremisowała 0:0 z AC Monzą.