Klub Mariusza Stępińskiego nie pozwolił na zwrot akcji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Omonia / Mariusz Stępiński w barwach Omonii
Instagram / Omonia / Mariusz Stępiński w barwach Omonii

Omonia Nikozja awansowała do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W rewanżu potwierdziła wyższość nad Fehervar FC zwycięstwem 2:0. Także w środę FK Astana zdemolowała 6:1 swojego przeciwnika.

Omonia Nikozja przystąpiła do rewanżu z Mariuszem Stępińskim w podstawowym składzie. Bramka Polaka, sprzed niespełna tygodnia, dała Omonii przewagę 1:0. W 28. minucie drugiego spotkania zespół z Cypru zdobył kolejnego gola strzałem z bliska Willy'ego Semedo. Poprzedziła go wielopodaniowa akcja zespołowa.

Były klub Nemanji Nikolicia nie potrafił zdobyć gola w całym dwumeczu, a bramka na 2:0 dla Omonii padła już po zejściu z boiska Mariusza Stępińskiego. W 90. minucie zmiennikiem byłego reprezentanta Polski był Andronikos Kakoullis i właśnie on ustalił wynik. Omonia zagra w czwartej rundzie eliminacji z klubem lepszym w dwumeczu NK Osijek z Zira FK.

Do demolki doszło w Kazachstanie. FK Astana zwyciężyła 6:1 z rumuńskim Corvinulem Hunedoara. Pięć z sześciu goli zdobyła po przerwie, a po dwa razy zdobyli bramkę Geoffrey Charles Chinedu oraz Marin Tomasov. Pozostałe trafienia dołożyli Nazmi Gripshi i Ełchan Astanow. Corvinul odpowiedział jednym golem już na pożegnanie z edycją europejskich pucharów.

FK Astana potwierdziła wyższość nad niedoświadczonym w pucharach przeciwnikiem, ponieważ już w Rumunii zdobyła przewagę 2:1. Na drodze do fazy ligowej stanie przed zespołem z Kazachstanu albo Saint Mirren FC albo SK Brann Bergen.

Trzecia runda eliminacji zostanie dokończona w czwartek. Tego dnia rewanże w swoich parach rozegrają między innymi Śląsk Wrocław, Legia Warszawa i Wisła Kraków.

III runda eliminacji Ligi Konferencji Europy:

Fehervar FC - Omonia Nikozja 0:2 (0:1) 0:1 - Willy Semedo 28' 0:2 - Andronikos Kakoullis 90'

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Omonia

FK Astana - Corvinul Hunedoara 6:1 (1:0) 1:0 - Geoffrey Charles Chinedu 13' 2:0 - Marin Tomasov 57' 3:0 - Geoffrey Charles Chinedu 68' 4:0 - Nazmi Gripshi 73' 5:0 - Marin Tomasov 76' 5:1 - Mihai Velisar 78' 6:1 - Ełchan Astanow 84'

Pierwszy mecz: 2:1. Awans: FK Astana