Stępiński tylko dostawił nogę. Przełamanie Polaka w Europie [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Cytavision Sports / Na zdjęciu: gol Stępińskiego
YouTube / Cytavision Sports / Na zdjęciu: gol Stępińskiego

Mariusz Stępiński doczekał się premierowego gola w tym sezonie. Napastnik Omonii Nikozja zdobył jedną z bramek w meczu pucharowym z Torpedo Kutaisi.

W Gruzji Omonia Nikozja odniosła przekonujące zwycięstwo 3:1. Czwartkowy mecz drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy był więc formalnością dla Cypryjczyków, którzy potwierdzili swoją klasę.

W 25. minucie spotkania rewanżowego Willy Semedo ograł przeciwnika w polu karnym, po czym płasko dośrodkował do Mariusza Stępińskiego. Czterokrotny reprezentant Polski wykorzystał świetne zagranie kolegi i wpakował piłkę do pustej bramki.

Było to pierwsze trafienie Stępińskiego w sezonie 2024/25. Snajper będzie mógł poprawić swój dorobek w kolejnej fazie europejskich rozgrywek.

Torpedo Kutaisi w 47. minucie tej rywalizacji doprowadziło do wyrównania za sprawą Momo Yansane. W samej końcówce Semedo zamienił się z asystenta w wykonawcę rzutu karnego. Skrzydłowy dał Omonii wygraną 2:1.

Coraz więcej wskazuje na to, że drugi Polak dołączy do Stępińskiego w Nikozji. Nie można wykluczyć, że w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy trener Omonii skorzysta z Mateusza Musiałowskiego (więcej TUTAJ).

Gol Stępińskiego (od 1:25):