Pierwsza wygrana Wieczystej Kraków. Zwyciężył także inny beniaminek

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Pazdan

Wieczysta Kraków oraz Świt Szczecin to beniaminkowie, którzy w sobotę zwyciężyli po raz pierwszy po awansie do Betclic II ligi. Ich śladem nie poszedł Rekord Bielsko-Biała w meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

Na rozstrzygnięcie w meczu Wieczystej Kraków w Lubinie trzeba było poczekać do 80. minuty. To w niej decydujący o wyniku 1:0 strzał oddał były reprezentant Polski - Michał Pazdan. Niewiele później Zagłębie straciło również zawodnika, ponieważ Dominik Gregorski zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W dziesięciu trudno było o uratowanie wyniku Miedziowym.

Świt Szczecin to drugi beniaminek, który zwyciężył w sobotnich meczach. Wygrana 1:0 z Hutnikiem Kraków to jednocześnie pierwsza w historii klubu na szczeblu centralnym. Zapewnił ją strzałem w 67. minucie najskuteczniejszy we wcześniejszych sezonach w zespole Szymon Kapelusz. Hutnik zaliczył solidny falstart, ponieważ nie podniósł się po kompromitującym 0:5 w Jastrzębiu-Zdroju.

Śladem Wieczystej i Świtu nie poszedł trzeci beniaminek, którego można było zobaczyć w sobotnich meczach Betclic II ligi. Rekord Bielsko-Biała poniósł porażkę 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Na pierwszego gola doświadczonego Kamila Bilińskiego gospodarze jeszcze odpowiedzieli, ale kiedy Emmanuel Agbor odzyskał prowadzenie dla Zagłębia, było już bardzo późno na jakąkolwiek ripostę. Sosnowiczanie zapewnili sobie drugą wygraną w sezonie w 88. minucie.

Do jedynego podziału punktów doszło w Elblągu. W nim Olimpia zremisowała 1:1 z GKS-em Jastrzębie. Drużyna z województwa śląskiego prowadziła, ale później miała kłopoty. Olimpia wyrównała strzałem sprowadzonego latem Wojciecha Fadeckiego, a w drugiej połowie miała rzut karny. Nie wykorzystał go Mateusz Kuzimski, którego uderzenie obronił Grzegorz Drazik.