Stopa Messiego jest w opłakanym stanie

Getty Images /  Buda Mendes/Twitter Fox Soccer / Na dużym zdjęciu Leo Messi, na małym stopa Argentyńczyka po kontuzji
Getty Images / Buda Mendes/Twitter Fox Soccer / Na dużym zdjęciu Leo Messi, na małym stopa Argentyńczyka po kontuzji

Lionel Messi doznał kontuzji w finałowym meczu Copa America z Kolumbią. Media społecznościowe obiegły zdjęcia przedstawiające jego wyraźnie spuchniętą stopę.

Rozgrywany w nocy z niedzieli (14.07) na poniedziałek finał Copa America miał słodko-gorzki smak dla jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Argentyna co prawda ograła Kolumbię 1:0 po bramce Lautaro Martineza w 112. minucie, jednak Lionel Messi w drugiej połowie gry doznał urazu i musiał zejść z boiska.

Jego problemy rozpoczęły się już w pierwszej odsłonie. W 35. minucie Messi wykonał dośrodkowanie. Tuż po zagraniu jego noga wygięła się pod nienaturalnym kątem, Argentyńczyk zasygnalizował problemy zdrowotne i chwilowo opuścił boisko, jednak po otrzymaniu pomocy medycznej mógł kontynuować grę.

W 65. minucie podjął pogoń za uciekającym mu rywalem. W pewnym momencie Argentyńczyk źle postawił stopę i runął na murawę. Gra została przerwana, a piłkarz Interu Miami musiał opuścić boisko. Już na ławce rezerwowych zdjął buta i zalał się łzami.

Media społecznościowe obiegło zdjęcie jego stopy tuż po odniesionej przez niego kontuzji. Widać, że kostka Argentyńczyka jest mocno spuchnięta.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, jak poważny jest uraz Messiego. Przypomnijmy, że 37-latek po raz drugi w swojej karierze wygrał Copa America. W 2022 roku poprowadził też swoją reprezentację do mistrzostwa świata.