Kapitalna seria reprezentacji Hiszpanii! Była po prostu nie do zatrzymania

PAP/EPA / HANNIBAL HANSCHKE / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Hiszpanii

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Anglię 2:1 w meczu finałowym Euro 2024. Tym samym w historii mistrzostw Europy zapisała się niesamowita seria, jaką popisali się zdobywcy trofeum.

W bezbarwnej pierwszej połowie finału bramki nie padły. Druga odsłona rozpoczęła się od bramki Nico Williamsa, na którą 26 minut później trafieniem odpowiedział Cole Palmer. Losy tytułu rozstrzygnął gol, którego autorem był Mikel Oyarzabal.

Podopieczni Jose Luisa De La Fuente wygrali wszystkie siedem meczów podczas Euro 2024. Takim osiągnięciem nie może się pochwalić żadna inna drużyna w historii mistrzostw Europy.

Reprezentacja Hiszpanii miała powody do dumy już po półfinałowym zwycięstwie nad Francją (2:1). Była to jej 6. wygrana w turnieju i również tej sztuki nikt wcześniej nie dokonał. W Niemczech wszystko zaczęło się od kompletu triumfów w fazie grupowej.

Następnie w 1/8 finału La Furia Roja pewnie pokonała Gruzję (4:1), a w kolejnych potyczkach jej wyższość musieli uznać dwaj kandydaci do tytułu: Niemcy (2:1) oraz Francja (2:1). Ostatnim krokiem do niesamowitego rekordu było ogranie Anglii.

Warto oczywiście pamiętać o tym, że Euro 2024 było dopiero trzecim turniejem o prymat na Starym Kontynencie, w którym udział wzięły aż 24 drużyny. Wcześniej zespoły rozgrywały mniej meczów. W niczym nie umniejsza to jednak wyczynu Hiszpanów, którzy wygrali wszystkie spotkania.