Wybiła 90. minuta i stało się to. Perfekcyjny strzał dał awans do finału Euro

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / TVP Sport / Na zdjęciu: Ollie Watkins strzelił gola, który dał Anglii awans do finału Euro 2024

Zanosiło się na dogrywkę, ale w 90. minucie rezerwowy Ollie Watkins zdobył bramkę na 2:1, dzięki czemu reprezentacja Anglii awansowała do finału Euro 2024. Uderzenie było wprost perfekcyjne.

Cóż to był za półfinał mistrzostw Europy. Jedni i drudzy mieli swoje szanse, ale ostatecznie o jednego gola lepsi okazali się Anglicy i to oni zagrają za kilka dni w finale przeciwko Hiszpanii.

Zaczęło się od kapitalnego gola Xaviego Simonsa. Później z rzutu karnego odpowiedział Harry Kane i bardzo długo zanosiło się, że w deszczowym Dortmundzie czeka nas dogrywka, dodatkowe 30 minut.

Ale gdy na zegarze zbliżała się 90. minuta, Anglicy przeprowadzili - jak się okazało - decydującą akcję. Miał nosa selekcjoner Gareth Southgate. W 81. minucie z boiska zdjęty został Harry Kane, za niego wszedł Ollie Watkins i to on został bohaterem Anglików. Dostał świetne podanie od innego rezerwowego Cole'a Palmera, idealnie przyjął piłkę i uderzył w kierunku dalszego słupka. Stojący w bramce Bart Verbruggen nie miał nic do powiedzenia.

Dla Watkinsa był to czwarty gol w reprezentacji, natomiast bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że najważniejszy w dotychczasowej karierze.