Klub Jakuba Piotrowskiego z solidnym kapitałem

Wikimedia Commons / Biser Todorow / Jakub Piotrowski w barwach Ludogorca Razgrad

Ludogorec Razgrad rozpoczął z powodzeniem rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jakub Piotrowski był zmiennikiem w wygranym 3:1 meczu z Dinamem Batumi.

W poprzednim sezonie Ludogorec Razgrad nie podbił europejskich pucharów. Niemal etatowy mistrz Bułgarii chce poprawić się, a pierwsze zwycięstwo jest dobrym prognostykiem. Nie minęło dużo czasu i objął dwubramkowe prowadzenie w meczu z Dinamem Batumi. Ostatecznie pokonał przeciwnika z Gruzji 3:1, a Jakub Piotrowski był zmiennikiem Todora Nedeleva w 68. minucie.

Do bałkańskiego starcia, z polskim akcentem, doszło w Banja Luce. Bośniacki Borac grał z albańską Egnatią Rrogozhina, a sędziowanie meczu powierzono Danielowi Stefańskiemu. Dla Egnatii rozpoczęty w środę dwumecz był dopiero drugim w historii w europejskich pucharach. Od 58. minuty gospodarzom było teoretycznie prościej o zdobycie gola, ponieważ grali w jedenastu na dziesięciu po czerwonej kartce dla Arbina Zejnullaia. Dopięli swego w doliczonym czasie, którego w obu połowach było ponad 20 minut. Borac wygrał 1:0 dzięki strzałowi w 96. minucie.

Piłkarze słoweńskiego NK Celje mają awans do drugiej rundy eliminacji praktycznie w kieszeniach. W wyjazdowym meczu z Florą Tallin zdemolowali przeciwników 5:0. W pierwszej połowie NK Celje nie dość, że strzelił Florze trzy gole, to jeszcze dodatkowo nie wykorzystał rzutu karnego. Bezradni gospodarze nie potrafili odpowiedzieć i przez całe spotkanie postraszyli przeciwników tylko jednym strzałem celnym. W NK zagrał już Żan Karnicnik, odkrycie fazy grupowej Euro 2024.

Jeszcze więcej goli - sześć padło w meczu Slovana Bratysława z północnomacedońskim FK Struga. Slovan zwyciężył 4:2 w pojedynku z dwoma zwrotami akcji. Najpierw zdobył dwubramkową przewagę, później stracił prowadzenie, a ostatecznie dwa gole doświadczonego Juraja Kucki zapewniły zaliczkę przed rewanżem.