Zdjęcie z półfinału Euro rozpętało burzę. "Zszokowało nawet Hiszpanów"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Grzegorz Wajda/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)/The Sun / Na dużym zdjęciu Nacho, na małym fragment artykułu angielskiego tabloidu

Po wtorkowym półfinale Euro 2024 mówi się nie tylko o pięknej bramce Lamine'a Yamala. Francuskie media wiele uwagi poświęcają brutalnie wyglądającemu zagraniu hiszpańskiego obrońcy Nacho na Randalu Kolo Muanim.

We wtorek reprezentacja Hiszpanii ograła 2:1 Francję i zameldowała się w finale mistrzostw Europy. W ósmej minucie "Trójkolorowi" objęli prowadzenie po golu Randala Kolo Muaniego. Potem inicjatywę przejęli Hiszpanie - najpierw w 21. minucie cudowną bramkę po strzale zza pola karnego zdobył Lamine Yamal, a cztery minuty później Dani Olmo ustalił wynik spotkania.

Dużo emocji we francuskich mediach wywołało starcie między Nacho a Kolo Muanim, do którego doszło tuż przed bramką dla Francji. Hiszpański obrońca sfaulował przeciwnika, który upadł na murawę. Chwilę potem Nacho wykonał ruch, jakby potknął się o leżącego przeciwnika i aby złapać równowagę, położył dłoń na jego głowie, przy okazji przygniatając ją do ziemi.

Moment ten doskonale wyłapał fotograf "L'Equipe" Stephane Mantey. Trzeba przyznać, że na zdjęciu rzeczywiście wygląda to niebezpiecznie. Fotografię udostępniamy poniżej.

Cała sytuacja wzbudziła wiele dyskusji we francuskich mediach, a osobny artykuł na jej temat zamieścił serwis internetowy radia RMC. Jego dziennikarz w ten sposób podsumował zdarzenie na linii Nacho - Kolo Muani:

"Choć Hiszpanie świetnie radzili sobie z piłką przy nodze, nie zawsze zachowywali się elegancko na boisku. Szczególnie jeden moment stał się viralem w sieci. Był to Nacho uderzający Randala Kolo Muaniego w twarz. Haniebny gest byłego kapitana Realu Madryt zszokował nawet hiszpańską prasę, zwłaszcza katalońskie gazety " - czytamy.

Redaktor RMC dość jednoznacznie ocenił, że w zachowaniu Nacho nie ma mowy o przypadku, a jego reakcja po faulu na Kolo Muanim to celowe zagranie obliczone na zrobienie krzywdy rywalowi. Dziennikarz rozpoczął też dyskusję na temat tego, czy Hiszpan powinien otrzymać czerwoną kartkę. Na szczęście faulowany napastnik nie ucierpiał w tym starciu, a dosłownie kilkanaście sekund później odpowiedział w najlepszy możliwy sposób i zdobył bramkę dla swojego zespołu.

O starciu Nacho i Kolo Muaniego rozpisują się nie tylko francuskie i hiszpańskie media. Artykuł na ten temat opublikował też brytyjski "The Sun". "Najbrudniejsze futbolowe zdjęcie w historii" - czytamy już w tytule materiału.