Stoicki spokój. Kolejny gol polskiego napastnika w USA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Screen / USL Championship / Na zdjęciu: Dariusz Formella strzelił kolejnego gola w tym sezonie

Dariusz Formella strzelił kolejnego gola w tym sezonie. W nocy z piątku na sobotę Polak pokonał bramkarza Memphis 901 FC w wysoko przegranym (1:5) meczu 17. kolejki USL Championship.

Dla Dariusza Formelli był to trzynasty ligowy mecz w sezonie 2024. Oczywiście USL Championship to nie Major League Soccer, rozmawiamy o drugim poziomie rozgrywkowym w USA.

Polak zdobył swoją czwartą bramkę, choć trudno powiedzieć, by tym razem chodził z podniesioną głową. Jego zespół Phoenix Rising został totalnie rozbity w wyjazdowym spotkaniu z Memphis 901 FC 1:5.

Formella strzelił honorowego gola w 65. minucie. Dostał dobre prostopadłe podanie, uniknął spalonego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza zespołu gospodarzy. To był czwarty gol w tym sezonie 28-letniego napastnika. Formella pojawił się na boisku z ławki w przerwie spotkania.

Zobacz gola Formelli:

Memphis 901 FC - Phoenix Rising FC 5:1 (2:0) 1:0 Zach Duncan 11' 2:0 Marlon 27' 3:0 Carson Vom Steeg 55' 4:0 Emerson Hyndman 58' 4:1 Dariusz Formella 65' 5:1 Nighte Pickering 81'

Phoenix Rising zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli konferencji zachodniej z dorobkiem 21 punktów.