Ujawnili tajemnicę szatni? Trener potęgi wściekły

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gerrit van Keulen / Na zdjęciu: Luciano Spalletti
Getty Images / Gerrit van Keulen / Na zdjęciu: Luciano Spalletti

Reprezentacja Włoch awansowała do 1/8 finału po emocjonującym pojedynku z Chorwacją (1:1). Potem zrobiło się gorąco, gdy na konferencję prasową przyszedł selekcjoner Luciano Spalletti.

Włosi potrzebowali co najmniej remisu, aby bez względu na inne wyniki zapewnić sobie wyjście z grupy. To w pewnym momencie stanęło pod wielkim znakiem zapytania. Chorwaci wyszli na prowadzenie w 55. minucie i wynik się nie zmieniał aż do doliczonego czasu gry.

Ostatecznie bohaterem reprezentacji Włoch został Mattia Zaccagni. Zawodnik Lazio Rzym w 98. minucie trafił na 1:1, a po chwili sędzia zakończył spotkanie. Tym samym "Squadra Azzurra" zapewniła sobie miejsce w 1/8 finału.

Selekcjoner Luciano Spalletti na boisku świętował, ale potem zrobiło się nerwowo. Odniósł się bowiem do informacji, która wcześniej wyciekła do mediów, że zmienił ustawienie na prośbę zawodników.

Sensacja. Medalista mundialu o włos od odpadnięcia z Euro 2024 >> - Zrewolucjonizowanie ustawienia jako pakt z zawodnikami? Słyszałem o tym, a ci, którzy mówią o rzeczach z szatni, szkodą drużynie narodowej. Jest coś wewnątrz szatni i coś, co można wynieść na zewnątrz... Ale jasne, zawsze rozmawiam z piłkarzami i słucham ich - powiedział wściekły włoski trener.

Spalletti potem odniósł się do gry swojego zespołu. Przyznał wprost, że nie był zadowolony z postawy włoskich piłkarzy.

- Zagraliśmy poniżej naszego standardu. W pierwszej połowie traciliśmy piłki, których nie powinniśmy tracić i powinny zostać lepiej rozegrane w środku. Byliśmy nieśmiali, zbyt nieśmiali, ale to nie ma nic wspólnego z formą. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale musimy grać lepiej - przyznał.

Reprezentacja Włoch na razie jako jedyna zna swojego rywala w 1/8 finału i będzie to Szwajcaria. Mecz odbędzie się w sobotę 29 czerwca o godzinie 18.

Włosi grali do końca. Dramat Chorwatów [WIDEO] >> Serce pęka. Pokazali Modricia po tym, co zrobili Włosi >>