Złapał trenera za twarz. Hit, jak zachował się po strzeleniu gola Polsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Christoph Baumgartner, który złapał trenera Ralfa Rangnicka za twarz

W drugim meczu na Euro 2024 reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3. Jedną z bramek dla naszych rywali zdobył Christoph Baumgartner, który popisał się dość nietypową celebracją.

Na start zmagań na Euro 2024 reprezentacja Polski zmierzyła się z Holandią. Mimo że Adam Buksa otworzył wynik meczu, to nasi przeciwnicy byli w stanie odwrócić losy pojedynku i ostatecznie to oni zwyciężyli 2:1.

Tym samym drugie spotkanie z reprezentacją Austrii było kluczowe. Ewentualna porażka praktycznie gwarantowała nam koniec marzeń na wyjście z fazy grupowej. Mecz, który zaplanowano na piątek, 21 czerwca godzinę 18:00 niestety nie potoczył się po naszych myślach.

Austriacy wyszli na prowadzenie w 9. minucie, ale po pół godzinie gry mieliśmy remis po tym, jak bramkę zdobył Krzysztof Piątek. Jednak po zmianie stron gole zdobywali już tylko i wyłącznie nasi przeciwnicy.

W 66. minucie reprezentacja Austrii wróciła na prowadzenie. Wszystko za sprawą trafienia Christopha Baumgartnera, który przed startem mistrzostw Europy zdobył bramki w obu meczach towarzyskich z Serbią oraz Szwajcarią.

24-latek wyróżnił się tym, jak celebrował tego gola. Otóż Baumgartner ruszył w kierunku selekcjonera reprezentacji Austrii Ralfa Rangnicka, a następnie złapał go za twarz. To dobitnie pokazuje chemię między pomocnikiem a szkoleniowcem.

W 78. minucie wynik meczu ustalił Marko Arnautović. Ten wykorzystał rzut karny, który sędzia podyktował po tym, jak Wojciech Szczęsny sfaulował w polu karnym Marcela Sabitzera. Po porażce 1:3 Polacy jako jedyni nie mają punktów w grupie D.

Przeczytaj także: Dramat Polaków. Zobacz tabelę po meczu z Austrią