Mina już niesie się po sieci. Tak Lewandowski zareagował na straconego gola

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / TVP / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
YouTube / TVP / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Początek spotkania Polski z Austrią nie ułożył się po myśli naszej reprezentacji. Już w 9. minucie Biało-Czerwoni stracili gola. Kamery pokazały, jak na tę sytuację zareagował Robert Lewandowski.

Polska i Austria w pierwszych meczach nie zdobyły punktów. Biało-Czerwoni przegrali z Holandią 1:2, a Austriacy musieli uznać wyższość Francuzów (0:1).

Już w 9. minucie reprezentacja Polski straciła gola. Po wrzutce głową uderzył Gernot Trauner. Trafił pod poprzeczkę, a Wojciech Szczęsny nie miał szansy na skuteczną interwencję było 0:1, a na stadionie w Berlinie Polacy zamilkli, a Austriacy fetowali.

Telewizyjne kamery momentalnie pokazały Roberta Lewandowskiego, który mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Kapitan naszej reprezentacji nie miał wesołej miny. Sytuację tę można zobaczyć poniżej (od 0:20).

Później Polacy doprowadzili do wyrównania po golu Krzysztofa Piątka. Jednak po zmianie stron gole dla rywali strzelili Christoph Baumgartner oraz Marko Arnautović. Tym samym Austria wygrała 3:1.

Przypomnijmy, że przed startem Euro 2024 Lewandowski doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry w meczu z Holandią. Napastnik FC Barcelony naderwał mięsień dwugłowy uda. Bez "Lewego" w składzie Polska przegrała z Holandią 1:2.

Lewandowski w ostatnich dniach wrócił do treningów. W czwartek wziął udział w całych zajęciach, co optymistycznie nastrajało przed meczem z Austriakami, ale później wszedł na boisko.