Kompromitacja Chelsea! Pewny Jan Bednarek, koszmarna kontuzja Cesara Azpilicuety

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ABIR SULTAN / Na zdjęciu: Jan Bednarek
PAP/EPA / ABIR SULTAN / Na zdjęciu: Jan Bednarek

Niebywała sensacja w Premier League! Chelsea przegrała z Southampton Jana Bednarka 0:1, a jakby tego było mało, fatalnej kontuzji doznał Cesar Azpilicueta.

Pierwsza połowa była w wykonaniu "The Blues" beznadziejna. Na Stamford Bridge przyjechała czerwona latarnia rozgrywek, lecz to ona momentami prowadziła grę i czuła się na boisku zaskakująco swobodnie.

Przez pół godziny podopieczni Grahama Pottera byli całkowicie bezzębni, a gdy zaczynali powoli przejmować inicjatywę, tuż przed przerwą zostali boleśnie skarceni. Perfekcyjnie z rzutu wolnego przymierzył James Ward-Prowse, piłka przeleciała nad murem obrońców i wpadła do siatki obok bezradnego Kepy Arrizabalagi.

Reakcja była błyskawiczna. Menedżer Chelsea dokonał dwóch zmian i chyba wpłynął na mentalność swoich podopiecznych, bowiem w drugiej połowie zaprezentowali się o niebo lepiej.

Londyńczycy całkowicie zdominowali rywala i mieli miażdżącą przewagę. W polu karnym "Świętych" działy się rzeczy niebywałe, zwłaszcza ok. 70. minuty, gdy wydawało się, że musi paść wyrównanie. Główkę Raheema Sterlinga na linii bramkowej zatrzymał jednak Romain Perraud, a poprawkę cudem zablokował Romeo Lavia.

Napór Chelsea został przerwany przez fatalną sytuację w jej polu karnym. Składający się do strzału przewrotką Sekou Mara kopnął w głowę Cesara Azpilicuetę i ta koszmarnie wyglądająca kontuzja poskutkowała niemal 10-minutową przerwą.

Hiszpan musiał opuścić boisko, a jego koledzy nadal próbowali odrobić straty. Jednak mimo ambitnej walki, nic już nie wskórali i doznali kompromitującej porażki z jednym z najsłabszych zespołów Premier League! Tego sezonu na krajowych boiskach ekipa Grahama Pottera już na pewno nie uratuje.

Jan Bednarek grał przez 90 minut i zaliczył bardzo dobre zawody. Zablokował kilka groźnych strzałów i dołożył cegiełkę do bezcennego zwycięstwa.

Chelsea FC - Southampton FC 0:1 (0:1) 0:1 - James Ward-Prowse 45+1'

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta (84' Trevoh Chalobah), Benoit Badiashile, Kalidou Koulibaly (46' Wesley Fofana), Ben Chilwell (84' Conor Gallagher), Mateo Kovavić, Enzo Fernandez, Noni Madueke (64' Mychajło Mudryk), Joao Felix, Mason Mount (64' Kai Havertz), David Datro Fofana (46' Raheem Sterling).

Southampton FC: Gavin Bazunu - Stuart Armstrong (59' Theo Walcott), Ainsley Maitland-Niles (90+5' Lyanco), Jan Bednarek, Armel Bella-Kotchap, Romain Perraud, James Ward-Prowse, Romeo Lavia (88' Ibrahima Diallo), Mohamed Elyounoussi (88' Carlos onas Alcaraz), Kamal-Deen Sulemana (59' Adam Armstrong), Paul Onuachu (59' Sekou Mara).

Żółte kartki: Kalidou Koulibaly, Kepa Arrizabalaga (Chelsea FC) oraz Armel Bella-Kotchap, Stuart Armstrong, Sekou Mara, Romeo Lavia, Romain Perraud (Southampton FC).

Sędzia: Simon Hooper.