Co za wynik w Ligue 1! Olympique Lyon się skompromitował

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Gaetan Perrin
Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Gaetan Perrin

Sensacja na otwarcie 24. kolejki Ligue 1. Będący w strefie spadkowej AJ Auxerre pokonał u siebie Olympique Lyon 2:1, odwracając losy meczu w dwie minuty.

Pierwsza połowa nie zwiastowała tak szokującego rozstrzygnięcia, bowiem w 36. minucie prowadzenie objęli "Les Gones". Wszystko dzięki skutecznej główce Moussy Dembele.

Do całkowitego odwrotu doszło w pierwszym kwadransie drugiej części. Zaczęło się od rzutu karnego, który sprokurował Sinaly Diomande, faulując Hana-Noaha Massengo. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Gaetan Perrin i choć stojący między słupkami Anthony Lopes wyczuł jego intencje, to nie zdołał obronić.

To była 51. minuta, natomiast w 53. zrobiło się 2:1 dla beniaminka! Po rzucie rożnym Nuno Da Costa zgrał piłkę do zupełnie niepilnowanego Jubala, zaś ten bez trudu trafił do siatki szczupakiem.

Podopieczni Christophe'a Pelissiera dowieźli prowadzenie 2:1 do ostatniego gwizdka i mają teraz 18 pkt. Do bezpiecznej strefy tracą już tylko 1 "oczko".

Olympique Lyon natomiast grzęźnie w środku tabeli.

AJ Auxerre - Olympique Lyon 2:1 (0:1) 0:1 - Moussa Dembele 36' 1:1 - Gaetan Perrin (k.) 51' 2:1 - Jubal 53'