Hit kolejki Ligue 1 z udziałem Paris Saint-Germain nie zawiódł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Pedro Salado / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Getty Images / Pedro Salado / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain

Po interesującym, stojącym na wysokim poziomie hitowym spotkaniu 11. kolejki Ligue 1 mistrz Francji, Paris Saint-Germain, pokonał przed własną publicznością Olympique Marsylia 1:0.

Co oczywiste PSG przystępowało do niedzielnej rywalizacji z drużyną z Marsylii w roli zdecydowanego faworyta. Jednakże podopieczni Igora Tudora zamierzali sprawić niespodziankę w Paryżu, ale to im się nie udało.

Paryżanie mocno weszli w mecz i już po pięciu minutach mogli prowadzić 3:0. Jednakże dwa strzały Lionela Messiego oraz jedno uderzenie Achrafa Hakimiego w sytuacji sam na sam nie zdołały zaskoczyć dobrze dysponowanego Pau Lopeza.

Z czasem przyjezdni przebudzili się z letargu, ale piłka po strzałach w wykonaniu Alexisa Sancheza, Nuno Tavaresa i Amine Harita minęła bramkę strzeżoną przez Gianluigiego Donnarummę.

W 35. minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę z rzutu wolnego huknął Lionel Messi. Natomiast tuż przed przerwą mistrz Francji przeprowadził szybką akcję, która zakończyła się golem Neymara z około 11 metrów, zaś asystę przy tym trafieniu Brazylijczyka zaliczył Kylian Mbappe.

W drugiej odsłonie tej ciekawej batalii rywalizacja w dalszym ciągu była toczona w dobrym tempie, a Olympique Marsylia stawiał mocny opór wyżej notowanemu rywalowi.

Oprócz golkipera Lopeza w szeregach OM mogła się podobać gra obrońcy Chancela Mbemby, który również zapędzał się pod bramkę PSG i tam stwarzał zagrożenie.

Od 72. minuty goście musieli grać w osłabieniu, gdyż bezsensowną czerwoną kartkę za faul od tyłu na Neymarze otrzymał Samuel Gigot.

W końcówce mistrzowie Francji przede wszystkim skupiali się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki i zapewnili sobie kolejne cenne trzy punkty do tabeli Ligue 1.

W innym niedzielnym starciu zespół Clermont Foot 63 z Mateuszem Wieteską w składzie (Polak rozegrał całe spotkanie) zremisował na wyjeździe z AS Monaco 1:1.