Trener Legii odmówił odpowiedzi na pytanie dziennikarza. "Powinien pan ją znać"

PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Kosta Runjaić

Kiedy dziennikarz klubowego serwisu zapytał trenera Legii o występ dwóch zawodników, trener nabrał wody w usta. Kosta Runjaić miał mu za złe jedną rzecz.

Na konferencji po wygranym przez Legię meczu z Wartą Poznań 1:0 dziennikarz serwisu legia.net zapytał Kostę Runjaicia o ocenę występu Rafała Augustyniaka i Josue. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał.

- Dzień przed meczem napisaliście artykuł o naszej taktyce i systemie gry. Dlatego powinien pan znać odpowiedź na te pytanie - powiedział trener Legii.

Problem w tym, że w dniu meczu i dzień przed nim nie ma na stronie żadnego artykułu rozkładającego na czynniki pierwsze taktykę Legii. Jest za to analiza jej sobotniego rywala, Warty Poznań i wnioski na temat tego, jakim sposobem można ją zaskoczyć podczas meczu. To musiało wystarczyć, by zirytować dotąd rozbawionego na konferencjach Runjaicia.

Po meczu 12. kolejki też miał ku temu powód. Jego drużyna awansowała na pierwsze miejsce w tabeli po pokonaniu Warty. Przesądził o tym piękny gol Macieja Rosołka w pierwszej połowie.

- Wypróbowaliśmy nowy system z trójką środkowych obrońców i zadziałał. Dobrze to wyglądało, byliśmy lepsi, zdobyliśmy bramkę i stwarzaliśmy szanse. Zabrakło jedynie drugiego gola. Druga połowa była wyrównana, ale nadal potrafiliśmy kreować szanse w polu karnym rywala - analizował spotkanie niemiecki trener.

Zwrócił też uwagę na dyspozycję Rosołka. 21-letni napastnik zdobył pierwszą ligową bramkę w tym sezonie.

- W tygodniu mieliśmy presję, na kogo postawić w ataku. Chcieliśmy, by każdy piłkarz czuł się odpowiedzialny za strzelanie goli. Maciej dobrze wyglądał na treningach i potwierdził to w meczu - przyznał Runjaić.

Porażka nie podłamała jego sobotniego rywala. Dawid Szulczek docenił swój zespół mimo porażki i wytłumaczył słabszą postawę w pierwszej połowie.

- Wtedy rzadziej podchodziliśmy do pressingu, bo chcieliśmy wpuścić Legię na swoją połowę i wykorzystać akcje z kontrataku. Wiedzieliśmy, że Legia zagra trzema środkowymi obrońcami, dlatego chcieliśmy wykorzystać przestrzeń między formacjami. Było sporo dobrych momentów - wyjaśnił trener Warty.

Choć jego zespół jest na 12. miejscu w tabeli, Szulczek zwraca uwagę na rozwój Warty. - Musimy popracować nad tym, by w prostych sytuacjach tak często nie pozbywać się piłki i grać dokładniej. Jednak uważam, że z każdym kolejnym miesiącem wyglądamy coraz lepiej.