Ostre hamowanie AS Romy. Nicola Zalewski miał ratować wynik

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Massimo Insabato/Archivio Massimo Insabato/Mondadori Portfolio / Na zdjęciu: Nicola Zalewski

Pierwsza porażka zespołu Jose Mourinho w sezonie i od razu spektakularna. AS Roma przegrała 0:4 z Udinese Calcio. Nicola Zalewski wszedł na boisko z ławki rezerwowych, a Paweł Dawidowicz i Bartosz Bereszyński zostali zmienieni w swoim meczu.

AS Roma rozpoczęła sezon bardzo obiecująco. Jedyne dotąd punkty straciła w zremisowanym 1:1 meczu z Juventusem. Poza tym podopieczni Jose Mourinho zwyciężali z Salernitaną, Cremonese i Monzą. Ich celem minimum jest powrót do Ligi Mistrzów. W poprzednim sezonie Giallorossi wygrali Ligę Konferencji Europy, a w przyszłym tygodniu wystartują w Lidze Europy.

Rzymianie od początku sezonu stracili tylko jednego gola, a i prezentowali się coraz lepiej w ofensywie. W wygranym 3:0 starciu z Monzą błysnęli Paulo Dybala i Tammy Abraham. Ten sam duet miał poprowadzić Giallorossich do zwycięstwa z Udinese Calcio. To teoretycznie wygodny dla AS Romy przeciwnik, z którym wygrała w 17 z ostatnich 19 meczów.

Tym razem Giallorossi wcześnie zaczęli mieć problem. W 5. minucie Destiny Udogie wykorzystał wielki błąd Ricka Karsdorpa i strzelił na 1:0 dla Udinese. Wielkiej szansy na doprowadzenie do remisu nie wykorzystał niebawem Paulo Dybala i później AS Roma miała problem z przebiciem się przez obronę przeciwnika. Po golu na 2:0 Lazara Samardzicia w 56. minucie sytuacja rzymian stała się bardzo skomplikowana.

Lekarstwem na ich nieskuteczność było między innymi wejście Nicoli Zalewskiego w 65. minucie. Reprezentant Polski zmienił obrońcę Gianlucę Manciniego. AS Roma zamiast gola strzelić, to straciła i po uderzeniu Roberto Pereiry w 75. minucie Udinese prowadziło 3:0. Gospodarze nie zaspokoili tak łatwo swojego apetytu i upokorzyli jeszcze pucharowicza golem na 4:0.

We wcześniejszym meczu Hellas Werona zwyciężył 2:1 z Sampdorią, choć jako pierwszy stracił gola. W 40. minucie Francesco Caputo wykorzystał drugą ze swoich sytuacji podbramkowych i po wymanewrowaniu obrońców Hellasu, oddał strzał w kierunku dalszego narożnika w bramce Lorenzo Montipo.

Stracony gol tylko rozdrażnił piłkarzy Hellasu. Nie skończyła się pierwsza połowa i drużyna Pawła Dawidowicza odwróciła wynik. W 44. minucie miała szczęście, ponieważ odbita od poprzeczki piłka, trafiła jeszcze w plecy Emila Audero i zaliczyła lądowanie w siatce. W czasie doliczonym przed przerwą, rozstrzygający strzał do bramki Sampdorii oddał Josh Doig. Dawidowicz został zmieniony w przerwie, a Bartosz Bereszyński grał w Sampdorii od początku do 72. minuty spotkania.

4. kolejka Serie A:

Udinese Calcio - AS Roma 4:0 (1:0) 1:0 - Destiny Udogie 5' 2:0 - Lazar Samardzić 56' 3:0 - Roberto Pereyra 75' 4:0 - Sandi Lovric 82'

Hellas Werona - UC Sampdoria 2:1 (2:1) 0:1 - Francesco Caputo 40' 1:1 - Emil Audero (sam.) 44' 2:1 - Josh Doig 45'