Katastrofalny wynik ŁKS-u Łódź

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CYFRASPORT / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS Łódź

ŁKS zaprezentował się bardzo źle w przedostatnim meczu sezonu i pozostaje poza strefą barażową. Podopieczni Marcina Pogorzały ponieśli porażkę 0:4 z Odrą Opole.

Łodzianie nie zdążyli jeszcze przeprowadzić składnego ataku, a Odra już prowadziła 2:0 na ich stadionie. Opolanie potrzebowali na zdobycie dwóch goli zaledwie 10 minut. Łukasz Kędziora zachował się najlepiej po wrzutce z rzutu wolnego i zdobył zaliczkę, a podwoił ją Dawid Czapliński po dograniu Antoniego Klimka ze skrzydła. ŁKS był "na deskach" i nie podniósł się z nich do ostatniego gwizdka.

Po przerwie do wyniku 4:0 doprowadził Tomas Mikinic, który był skutecznym egzekutorem rzutów karnych. Jakby nieszczęść łodzian było jeszcze mało, to kończyli oni mecz w dziesięciu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Oskara Koprowskiego. Efektowna wygrana dała Odrze miejsce w barażach o awans do PKO Ekstraklasy, a ŁKS jest coraz dalej od występu w nich.

Sandecja zremisowała 0:0 z Chrobrym. Mecz długo był nieatrakcyjny i zespołom przychodziło z trudem tworzenie szans na poprawienie wyniku. Sandecja musiała bronić w końcówce w dziesięciu z powodu czerwonej kartki dla Kamila Słabego. Chrobry poprawił statystyki strzałowe, ale nie poprawił rezultatu. Na pocieszenie, pozostał w tabeli przed Sandecją, a oba zespoły walczą o grę w barażach o awans.

33. kolejka Fortuna I ligi:

ŁKS Łódź - Odra Opole 0:4 (0:2) 0:1 - Łukasz Kędziora 8' 0:2 - Dawid Czapliński 10' 0:3 - Tomas Mikinic (k.) 60' 0:4 - Tomas Mikinic (k.) 66'

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 0:0