53. medal dla Polski na Igrzyskach Wojskowych 2019 - brąz drużyny w pięcioboju

PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Szymon Staśkiewicz podczas zawodów w pięcioboju nowoczesnym

Reprezentacja Polski mężczyzn w pięcioboju nowoczesnym zdobyła brązowy medal Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych 2019 w Wuhan.

Trzecią lokatę w klasyfikacji drużynowej zajęli: Szymon Staśkiewicz, Łukasz Gutkowski i Sebastian Stasiak. Polacy zdobyli łącznie 4196 punktów - o osiem więcej niż gospodarze, Chińczycy. Wygrali Rosjanie, a na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy z Korei Południowej - obie te ekipy zgromadziły po 4237 "oczek". Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Rosjanin Aleksandr Lifanow (1456 pkt), a srebro otrzymał Koreańczyk Jihun Lee (1452).

Staśkiewicz był dziewiąty (1409 pkt), Gutkowski czternasty (1396), a Stasiak siedemnasty (1391). Dzień wcześniej również na trzecim stopniu podium w rywalizacji drużynowej w pięcioboju nowoczesnym stanęła reprezentacja Polski kobiet.

Jaromir Wojtasiewicz najlepszy w trapie
Konrad Czerniak i Katarzyna Pawłowska na drugich miejscach

W klasyfikacji medalowej 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych Polska jest piąta z dorobkiem siedmiu złotych, trzynastu srebrnych i 33 brązowych krążków.