Michael Matt po raz pierwszy najlepszy w PŚ - wygrał slalom w Kranjskiej Gorze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/ANTONIO BAT
PAP/EPA / PAP/EPA/ANTONIO BAT

Michael Matt wygrał w Kranjskiej Gorze slalom zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Drugie miejsce zajął Stefano Gross.

Po pierwszym przejeździe było odwrotnie - prowadził Stefano Gross, a Michael Matt plasował się na drugiej pozycji. Austriak miał czternasty czas drugiej rundy, ale to wystarczyło do objęcia prowadzenia. Gross uzyskał 28. rezultat w drugiej odsłonie zmagań. Na trzecim stopniu podium stanął Felix Neureuther.

Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Marcel Hirscher. Triumfator sobotniego giganta w Kranjskiej Gorze zapewnił sobie zwycięstwo w rankingu Pucharu Świata obejmującym wyniki slalomów. Ma 110 punktów więcej niż Henrik Kristoffersen, a do zdobycia będzie jeszcze 100 pkt w Aspen.

Michael Matt (jego bratem jest Mario Matt - mistrz olimpijski w slalomie z 2014 roku) po raz drugi uplasował się w czołowej trójce zawodów Pucharu Świata. 13 listopada 2016 r. w Levi zajął drugą lokatę.