El. MŚ 2010 - baraże: Wymęczony awans Francji

Reprezentacja Francji jako 31 wywalczyła awans na Mistrzostwa Świata 2010, które zostaną rozegrane w Republice Południowej Afryki. Trójkolorowym niespodziewanie dużo problemów sprawili Irlandczycy, którzy zdołali nawet doprowadzić do dogrywki.

Podopieczni Giovanni Trapattoniego nie wystraszyli się wyżej notowanego rywala i od początku starali się odrobić straty z pierwszej potyczki, w której to ulegli 0:1. W 32. minucie gola zdobył Robbie Keane i jak się później okazało była to jedyna bramka nie tylko w pierwszej połowie, ale i w regulaminowym czasie gry.

W dogrywce zawodnicy Raymonda Domenecha zdołali doprowadzić do wyrównania i tym samym wywalczyć awans na mundial oraz uratować posadę swojemu selekcjonerowi. W 104. niezwykle ważnego dla popularnych Kogutów gola zdobył William Gallas.

Przypomnijmy, że reprezentacja Francji jest aktualnym Wicemistrzem Świata, a złoty medal podczas MŚ udało jej się wywalczyć tylko jeden w historii, co miało miejsce w 1998 roku.

Francja - Irlandia D. 1:1 (1:1, 0:1, 0:1)

0:1 - Keane 32'

1:1 - Gallas 103'

Pierwszy mecz: 1:0 dla Francji; awans: Francja.