AZS Łukomskiego potrafi w koszykówkę. Koszalinianie pewnie ograli Legię

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Drew Brandon z piłką
WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Drew Brandon z piłką

Marek Łukomski zupełnie odmienił AZS Koszalin. W sobotni wieczór jego podopieczni pewnie ograli Legię Warszawa 90:67. Popis gry dał Grzegorz Surmacz, a coraz więcej drużynie daje Jacek Jarecki.

Po tym, jak Marek Łukomski objął AZS, koszalinianie wygrali 2 z 3 meczów. Przeciwko Legii akademicy dali popis przede wszystkim w pierwszej połowie, w której rzucili aż 61 punktów.

Kluczową postacią okazał się Grzegorz Surmacz. Doświadczony skrzydłowy rozegrał najlepszy mecz w sezonie - zaliczył 18 punktów (7/10 z gry), 11 zbiórek, 6 asyst i 4 przechwyty. Radość z gry odzyskał Drew Brandon, a coraz więcej w grze AZS-u znaczy Jacek Jarecki.

Gospodarze rozpoczęli kapitalnie, a defensywa Legii zupełnie nie istniała. AZS w pierwszej połowie meczu miał 62 procent skuteczności rzutów z gry, wykorzystując m.in. 7 z 12 rzutów zza linii 6,75. Surmacz już przed przerwą miał 14 punktów i 8 zbiórek, a Jarecki z 12 "oczkami" grał na stuprocentowej skuteczności.

Podopieczni Tane Spaseva dopiero po przerwie nieco szarpnęli i podgonili wynik. Skutecznie grał Omar Prewitt, a po akcji 2+ Sebastiana Kowalczyka ekipa ze stolicy przegrywała "tylko" 65:77.

AZS zareagował na ten pościg  serią 9:0, a Dragoslav Papić swoją "trójką" odebrał wszystkie nadzieje Legii na powrót do gry. AZS ostatecznie wygrał różnicą 23 punktów i powoli łapie wiatr w żagle.

Legioniści zagrali słabo. Prewitt uzbierał 21 "oczek" trafiając m.in. pięciokrotnie zza łuku. 18 dołożył Jakub Karolak, a 15 Kowalczyk. Reszta zagrała zdecydowanie poniżej swoich oczekiwań.

AZS Koszalin - Legia Warszawa 90:67 (34:24, 27:15, 10:16, 19:12)

AZS: Marko Tejić 18, Grzegorz Surmacz 18 (11 zb), Dragoslav Papić 17, Jacek Jarecki 14, Drew Brandon 13 (10 zb), Maciej Kucharek 8, Bartosz Bochno 2, Marek Zywert 0.

Legia: Omar Prewitt 21 (12 zb), Jakub Karolak 18, Sebastian Kowalczyk 15, Michał Kołodziej 7, Rusłan Patiejew 2, Keanu Pinder 2, Patryk Nowerski 2, Mo Soluade 0, Roman Rubinsztejn 0, Dawid Sączewski 0, Mariusz Konopatzki 0, Jakub Sadowski 0.