Spójnia nadal bez zwycięstwa. Świetny debiut Bakera i wygrana Trefla

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Wojciech Figurski / 058sport.pl / Na zdjęciu: koszykarze Trefla Sopot
Newspix / Wojciech Figurski / 058sport.pl / Na zdjęciu: koszykarze Trefla Sopot

Trefl Sopot pokonał na wyjeździe Spójnię Stargard 82:76 w drugim niedzielnym meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi. Udany debiut w polskiej lidze zanotował Ian Baker.

Od 14 lat Spójnia Stargard nie grała na najwyższym koszykarskim poziomie. Powrót do Energa Basket Ligi jest jednak trudny dla podopiecznych trenera Koziorowicza. Po wysokiej przegranej na inaugurację z Kingiem Szczecin, w 2. kolejce wyraźnie lepszy okazał się Trefl Sopot, który wygrał 82:76.

W drużynie z Trójmiasta wciąż nie może grać kontuzjowany Milan Milovanović, z kolei debiut na polskich parkietach zanotował Ian Baker. Amerykanin świetnie wkomponował się w rotacje Trefla i był jednym z bohaterów niedzielnego starcia. Już do przerwy filigranowy rozgrywający miał 12 punktów i pięć asyst, kończąc zawody z 17 "oczkami", siedmioma kluczowymi podaniami i trzema zbiórkami.

Ekipa trenera Klozińskiego od samego początku kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Już w pierwszej kwarcie odskoczyła na 10 punktów, z kolei po przerwie objęła najwyższe prowadzenie - 60:44. Wśród gospodarzy brylował Byron Wesley, który wspólnie z Anthony Hickey zdobyli 36 punktów, trafiając po trzy trójki.

Gospodarze zdołali w samej końcówce zniwelować straty do 4-5 punktów, ale Trefl nie dał sobie wyrwać wygranej. Baker trafił ważną trójkę w ostatnich minutach, nieocenione okazały się także punkty Grzegorza Kulki. Baker wraz z Vernon Taylor zdobyli po 17 "oczek" dla zwycięzców.

Co ciekawe, w zespole gości punktowało tylko sześciu zawodników. Jednak aż pięciu z nich zapisało na swoim koncie co najmniej 13 oczek. W ekipie Spójni zawiódł Nick Madray. Amerykanin miał 0/5 z gry i zanotował wskaźnik -11, najgorszy w całej drużynie.

Spójnia Stargard - Trefl Sopot 76:82 (16:24, 19:23, 20:17, 21:18)

Spójnia:  Byron Wesley 19, Anthony Hickey 17, Piotr Pamuła 13, Albert Owens 8, Marcin Dymała 7, Marcel Wilczek 4, Dawid Bręk 3, Hubert Pabian 3, Wojciech Fraś 2, Nick Madray 0, Maciej Raczyński 0.

Trefl: Ian Baker 17, Vernon Taylor 17, Paweł Leończyk 16, Grzegorz Kulka 13, Łukasz Kolenda 13, Piotr Śmigielski 6, Damian Jeszke 0, Jakub Motylewski 0.