Tym razem dali radę, BM Slam Stal lepsza od Trefla

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Adam Łapeta
WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Adam Łapeta

W jedynym środowym meczu PLK koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wlkp. okazali się lepsi od Trefla Sopot 90:86. W końcówce meczu trwało wojna na rzuty wolne, które ostatecznie dały triumf gospodarzom.

Minutę przed końcem gospodarze prowadzili 88:81, a pomimo tego sopocianie byli o krok od wyrwania wygranej w Ostrowie Wielkopolskim.

Podopieczni Emila Rajkovicia mogli przejść szybką drogę z nieba do piekła. Na początku czwartej kwarty przegrywali bowiem 63:70 po akcji 2+ w wykonaniu Nikoli Markovicia.

Gospodarze zdołali się jednak pozbierać, a sygnał do ataku dał Aaron Johnson, który dwukrotnie trafił zza łuku i BM Slam Stal objęła prowadzenie.

W całym pojedynku filigranowy rozgrywający zaliczył 20 punktów, 5 przechwytów i 4 asysty. Double-double dołożył Adam Łapeta, a bardzo solidne zmiany dawał Tomasz Ochońko.

Sopocianie mieli realne szanse na triumf. W drugiej kwarcie po trójkach Filipa Dylewicza prowadzili nawet 36:27, ale połówkę zakończyli fatalną serią 0:9. Weteran polskich parkietów wywalczył 19 punktów. Skuteczniejszy w Trefl był tylko Jermaine Love - na jego koncie znalazły się 22 oczka.

"Stalówka" wygrała, ale trener Rajković na pewno ma problem z Kevinem Pinkney'em. Ten miał być solidnym wzmocnieniem, tymczasem jest totalnie nieprzygotowany. W środę spędził na parkiecie zaledwie pięć minut, a Łapeta na jego tle wyglądał niczym profesor.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Trefl Sopot 90:86 (14:18, 22:18, 25:26, 29:24)

BM Slam Stal: Aaron Johnson 20, Adam Łapeta 16 (11 zb), Tomasz Ochońko 14, D.J. Richardson 12, Jure Skifić 8, Grzegorz Surmacz 7, Mateusz Kostrzewski 5, Michał Chyliński 4, Łukasz Majewski 2, Kevinn Pinkney 2.

Trefl: Jermaine Love 22, Filip Dylewicz 19, Jakub Karolak 14, Steve Zack 10, Nikola Marković 10, Piotr Śmigielski 10, Łukasz Kolenda 1, Michał Kolenda 0, Marcin Stefański 0.