Świetna końcówka BM Slam Stali! Wicemistrzowie Polski z trzecią porażką

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: BM Slam Stal
Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: BM Slam Stal

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski odrobiła 11 punktów straty i pokonała przed własną publicznością Polski Cukier Toruń 76:70 w niedzielnym meczu Polskiej Ligi Koszykówki.

Twarde Pierniki prowadziły 21:10, ale później było już gorzej. Fatalna czwarta kwarta w wykonaniu wicemistrzów Polski spowodowała, że ostatecznie ponieśli oni trzecią porażkę w bieżącym sezonie. W Ostrowie Wielkopolskim długo niewidoczny był Aaron Johnson, ale kiedy był najbardziej potrzebny, to nie zawiódł. "Mały Generał" i jego armia spisali się bardzo dobrze i zasłużenie triumfowali 76:70.

Przez trzy kwarty był niewidoczny, ale w końcówce czwartej odsłony przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. Johnson najpierw szaloną akcja zdobył dwa punkty, a później celną trójką zakończył emocje w gorącej hali w Ostrowie. Filigranowy Amerykanin miał 14 punktów i sześć asyst, ale tego dnia na zwycięstwo zapracowała całą drużyna trenera Rajkovicia.

W trzeciej kwarcie brylował Łukasz Majewski, który rozegrał najlepsze spotkanie w sezonie. "Maja" rzucił w tej odsłonie 10 punktów. W czwartej kwarcie uaktywnił się Adam Łapeta i DJ Richardson. Wcześniej ważne rzuty trafiał Chyliński, Ochońko, a trzy grosze do wygranej dołożył także nowy nabytek - Kevinn Pinkney.

Stal rozkręcała się z minuty na minutę, z kolei Polski Cukier słabł z kwarty na kwartę. Podopieczni trenera Mihevca świetnie weszli w mecz - mieli 10/14 z gry i kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Szalał Cosey, pod koszem skuteczny był Sulima. Wydawało się, że torunianie mają inicjatywę i zmierzają po dwa punkty. Niestety dla nich po przerwie zaciął się Cosey, a na wysokim poziomie grał tylko Karol Gruszecki. To za mało, żeby tego dnia pokonać ambitną Stal.

W czwartej kwarcie torunianie zdobyli ledwo 12 punktów i nie mili argumentów na Johnsona i spółkę. Zaledwie 42 proc. z gry, słaba egzekucja na linii rzutów wolnych i tylko cztery trójki - Polski Cukier rzucił 70 punktów, kilkanaście mniej od swojej średniej, ponosząc trzecią porażkę w bieżących rozgrywkach.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń 76:70 (14:23, 20:15, 21:20, 21:12)

Stal: Aaron Johnson 14, DJ Richardson 12, Łukasz Majewski 10, Adam Łapeta 10, Michał Chyliński 9, Jure Skifić 6, Mateusz Kostrzewski 6, Tomasz Ochońko 5, Kevinn Pinkney 4, Grzegorz Kulka 0.

Polski Cukier: Karol Gruszecki 19, Glenn Cosey 16, Aaron Cel 9, Cheikh Mbodj 7, Krzysztof Sulima 6, Łukasz Wiśniewski 6, Bartosz Diduszko 5, Tomasz Śnieg 2, Aleksander Perka 0.