Ruszył NBA preseason! Mistrzowie niespodziewanie przegrali

PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: koszykarze Golden State Warriors

Koszykarze Golden State Warriors przegrali z Denver Nuggets 102:108 na inaugurację serii meczów przedsezonowych w NBA. Tymczasem w Los Angeles Lakers debiut zaliczył Lonzo Ball.

Golden State Warriors musieli uznać wyższość Denver Nuggets, którzy świetnie weszli w mecz, a trzecią kwartę wygrali aż 32:21. W zespole obrońców tytułu żaden z graczy nie spędził na parkiecie więcej niż 24 minuty, trenerzy dali pograć aż 13 zmiennikom.

[tag=16154]

Stephen Curry[/tag] zapisał na swoim koncie 11 punktów, co niespodziewanie okazało się najlepszym wynikiem wśród Wojowników. Trójki to specjalność mistrzów NBA, lecz tego dnia było to ich zmorą - 4/33 w tym elemencie pokazuje, że Warriors są jeszcze dalecy od optymalnej formy.

22 punkty i 11 zbiórek dla Nuggets wywalczył Paul Millsap, trzy oczka mniej miał Emmanuel Mudiay. Goście dla porównania trafili aż 13 trójek i mieli 23 asysty.

Aż 36 minut dostał w debiucie Lonzo Ball - nowa nadzieja Los Angeles Lakers. Wybrany z dwójką w drafcie rozgrywający zapisał na swoim koncie pięć punktów, osiem asyst i siedem zbiórek. Jeziorowcy przegrali jednak w pierwszym meczu z Minnesota Timberwolves 99:108.

W zespole Leśnych Wilków zadebiutowali nowi gracze, m.in. Butler, Gibson czy Teague. Najlepszym strzelcem okazał się Shabazz Muhammad, autor 22 punktów i siedmiu zbiórek.