Przedsmak play-off w Toruniu! Trwa kapitalna seria Anwilu!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tytus Żmijewski
PAP / Tytus Żmijewski

11. wygrana z rzędu Anwilu Włocławek stała się faktem. W derbach Kujaw lider Polskiej Ligi Koszykówki pokonał na wyjeździe Polski Cukier Toruń 73:69.

Wygrana Anwilu miała charakter prestiżowy, bo Rottweilery na pewno zajmą 1. miejsce po fazie zasadniczej. Stało się to jasne w sobotę, kiedy to Stelmet Zielona Góra przegrał z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Z kolei Twarde Pierniki pozostają w grze o 4. lokatę przed startem play-off.

Anwil zanotował świetny finisz w czwartej kwarcie. Przegrywał 51:58, a potem nawet 60:66. Ostatnie słowo należało jednak do duetu James Washington-Nemanja Jaramaz. Amerykanin zdobył aż 12 punktów w tej odsłonie, z kolei Jaramaz z 23 oczkami okazał się najlepszym graczem meczu. Niezwykle kluczową trójkę w ostatnich sekundach trafił Kacper Młynarski, dla którego były to jedyne punkty w tym meczu.

Anwil przez ponad 26 minut przegrywał w Toruniu, gdzie Polski Cukier zdominował grę podkoszową. Aż 32 punkty gospodarze zdobyli spod kosza, gdzie mało widoczni byli Sobin czy Leończyk. Wyręczyli ich jednak obwodowi - aż 40 punktów duetu Washington-Jaramaz wystarczyło do pokonania Twardych Pierników.

Anwil po raz kolejny pokazał charakter i nadal pozostaje niepokonany od połowy lutego. Włocławianie trafili aż 13 trójek, siedem więcej od rywali. Wygrali, mimo że mieli tylko 36,5 proc. skuteczność z gry, przegrali także walkę na zbiórkach i w asystach.

Obie Trotter miał 16 punktów i siedem asyst dla Polskiego Cukru, Bartosz Diduszko dołożył 14 oczek, choć w czwartej kwarcie spudłował dwa rzuty z czystej pozycji. Torunianie musieli tego dnia radzić sobie bez kontuzjowanego Łukasza Wiśniewskiego.

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 69:73 (23:20, 15:20, 17:11, 14:22)

Polski Cukier: Obie Trotter 16, Bartosz Diduszko 14, Kyle Weaver 10, Cheikh Mbodj 8, Krzysztof Sulima 8, Jure Skific 7, Tomasz Śnieg 5, Maksym Sanduł 1, Aleks Perka 0.

Anwil: Nemanja Jaramaz 23, James Washington 17, Tyler Haws 7, Josip Sobin 6, Michał Chyliński 5, Mateusz Bartosz 5, Kacper Młynarski 3, Fiodor Dmitriew 3, Kamil Łączyński 2, Paweł Leończyk 2, Toney McCray 0.