Euroliga: CCC sprawiło mega sensację!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński
PAP / Maciej Kulczyński

W końcu się udało! Koszykarki CCC Polkowice wygrały swój pierwszy mecz w sezonie w Eurolidze. I to wygrały w Oranburgu z wielkim faworytem Nadieżdą. Pomarańczowe po meczu walki triumfowały 60:50.

Dziesięć meczów i w końcu się udało. Pomarańczowe osiągnęły wielki sukces w Orenburgu, gdzie okazały się lepsze od aktualnego wicelidera swojej grupy. W dalekim Orenburgu podopieczne Marosa Kovacika w końcu przełamały swoją niemoc.

To nie było piękne spotkanie, ale najważniejsze, że wygrane. Długo zespoły szukały skuteczności i w kluczowym momencie szybciej znalazł ją polkowiczanki.

W czwartej kwarcie Pomarańczowe prowadziły już różnicą 10 punktów, ale po kilku skutecznych akcjach Nadieżdy i m.in. trójce Cristiny Ouviny na dwie minuty przed końcem było tylko 51:49 dla polkowiczanek.

Końcówka należała jednak do przyjezdnych. Te dobrze broniły, skutecznie egzekwowały rzuty wolne i to zapewniło im pierwszy triumf w Eurolidze.

Cztery koszykarki CCC zaliczyły dwucyfrowe zdobycze punktowe. Po 14 oczek zaliczyły Jamierra Faulkner i Isabelle Harrison. Ta druga w ostatnim czasie prezentuje zdecydowaną zwyżkę formy.

Nadieżda Orenburg - CCC Polkowice 50:60 (11:8, 9:15, 15:17, 15:20)

Nadieżda: Amanda Zahui 14 (15 zb), Elizabeth Williams 11 (14 zb), Cristina Ouvina 9, Tatiana Petrushina 6, Natalia Anoikina 4,  Tiffany Mitchell 3, Elena Beglova 3, Natalia Zhedik 0, Liudmila Sapova 0.

CCC: Isabelle Harrison 14, Jamierra Faulkner 14, Walerija Musina 12, Marija Rezan 10, Ewelina Gala 6, Magdalena Leciejewska 2, Raisa Musina 2, Angelika Stankiewicz 0, Mariona Ortiz 0, Marta Urbaniak 0.