Hiszpania: Świetny mecz Waczyńskiego! Drużyna Polaka pozostaje w walce o play off

[tag=1676]Adam Waczyński[/tag] zdobył 21 punktów i poprowadził [tag=43783]Río Natura Monbús Obradoiro[/tag] do cennej wygranej w hiszpańskiej ACB. Drużyna Polaka wciąż walczy o awans do play off.

Adam Waczyński był liderem swojego zespołu w meczu z rywalem, który zajmuje obecnie 8. miejsce - ostatnie premiowane awansem do play off. "Waca" w 22 minuty zdobył 21 punktów, trafiając cztery trójki. Polak był najlepszym strzelcem spotkania i po raz trzeci w obecnym sezonie przekroczył granicę 20 punktów.

Do przerwy Waczyński miał 10 punktów, a w trzeciej kwarcie pociągnął zespół, który rozpoczął trzecią kwartę od serii 4:15. Polak celnie trafiał z dalekiego dystansu, był również skuteczny z linii - 5/6.

[ad=rectangle]

Dzięki tej wygranej zespół naszego rodaka przedłużył szansę na awans do play off. Rio Natura Monbus Obradoiro z bilansem 12-14 zajmuje 11. miejsce. CAI Saragossa ma bilans 14-12. Do zakończenia sezonu zasadniczego w ACB pozostało osiem kolejek.

Río Natura Monbús Obradoiro - CAI Saragossa 77:69