U-20: Rosja pokonana! Polacy w drugiej rundzie

Po świetnej trzeciej kwarcie Polacy pokonali Rosjan 75:71 w czwartym meczu ME koszykarzy do lat 20. Biało-czerwoni awansowali tym samym do drugiej rundy.

Tylko wygrana dawała Polakom awans do drugiej rundy mistrzostw Europy. Po niezwykle wyrównanej pierwszej połowie podopieczni Mariusza Niedbalskiego przystąpili do ataku i świetnie spisali się w trzeciej kwarcie, którą wygrali 19:10. [ad=rectangle] Świetnie w tym fragmencie spisywali się Mikołaj Witliński oraz Damian Jeszke. Podkoszowy Anwilu Włocławek z 19 punktami i 10 zbiórkami okazał się najlepszym zawodnikiem spotkania. 15 oczek dorzucił Jakub Garbacz, z kolei Jeszke miał 10 pkt.

Rosjanie doszli Polaków na jeden punkt (68:69), lecz trójka Garbacza w ostatniej minucie dała biało-czerwonym cenny triumf.

W drugiej rundzie Polacy zmierzą się kolejno z: Turcją (niedziela), Włochami (poniedziałek) i Chorwacją (wtorek).

Polska - Rosja 75:71 (18:18, 22:22, 19:10, 16:21)

Polska: Witliński 19, Garbacz 15, Jeszke 10, Szymkiewicz 9, Borowski 8, Radwański 6, Grzeliński 5, Struski 3, Schenk 0.

Najwięcej dla Rosji: Ilnicki 15, Kułagin 12.