Oliwa zawsze sprawiedliwa - podsumowanie kolejki II ligi koszykarzy

W minioną sobotę koszykarze w grupie B rozegrali kolejną serię gier, jednak najważniejszym wydarzeniem było piątkowe zwycięstwo KS Piaseczno z MCKiS-em Jaworzno.

W grupie B pierwsze trzy ekipy z ligowej tabeli solidarnie wygrały swoje pojedynki, aczkolwiek tylko WKK nie miało z tym problemów. Wrocławianie rozbili u siebie WSTK Wschowę Sława 80:53. 20 punktów i 11 zbiórek to wynik Bartosza Diduszko dla gospodarzy. Wśród pokonanych wyróżnił się Paweł Jaworski (15 punktów, 15 zbiórek). Blisko sprawienia niespodzianki byli w wyjazdowym meczu gracze KKS Mickiewicza-Romus Katowice, którzy przez 3,5 kwarty prowadzili z Pogonią Prudnik. Miejscowym udało się jednak przechylić szalę na swoją korzyść za sprawą skutecznie wykorzystywanych rzutów wolnych. Double-double zapisał na swoim koncie Jarosław Pawłowski (21 punktów, 13 zbiórek). Najbardziej emocjonujące starcie miało miejsce w Katowicach, gdzie lider AZS AWF pokonał Sudety Jelenia Góra 64:63. Nie zawiedli liderzy w obu zespołach, ale ostatecznie z dwóch oczek cieszyć się mogło trio: Marcin Ecka (17 punktów, 7 zbiórek), Kamil Nowak (11 oczek, 11 desek) i Mariusz Piotrkowski (15 punktów).

W grupie C za drugim podejściem udało się rozegrać mecz pomiędzy KS Piaseczno, a MCKiS-em Termo Rex S.A. Jaworzno. Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu ostatecznie górą byli gospodarze, którzy tym samym sprawili, że nie masz już zespołu bez porażki w lidze. Kapitalne zawody wśród miejscowych rozegrał Patryk Andres (31 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst, eval 36). W Bielsku Podlaskim tamtejszy Tur dzięki drugiej połowie pokonał AZS Politechnikę Rzeszowską 98:79 (do przerwy 44:39 dla gości).

Wyniki:

GRUPA A - zaległy z X kolejki:

SMS PZKosz Władysławowo - Trefl II Sopot 83:78 (15:19, 23:16, 28:24, 17:19)

GRUPA B - XV kolejka:

WKK Wrocław - WSTK Wschowa Sława 80:53 (20:19, 22:16, 22:9, 16:9) KS Pogoń Prudnik - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 73:69 (20:25, 22:23, 10:7, 21:14) Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory - GTK Fluor Gliwice (przełożony na 5 marca godz. 18,30) KS AZS AWF Katowice - KS Sudety Jelenia Góra 64:63 (19:22, 14:16, 15:14, 16:11) Alba Chorzów - Doral Nysa Kłodzko 88:76 (15:20, 23:12, 24:24, 26:20) Pauza: GKS Tychy

GRUPA C

Zaległy z VIII kolejki:

PWiK Piaseczno - MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno 90:86 (21:22, 24:20, 22:21, 23:23)

Zaległy z XII kolejki:

BKS Tur Bielsk Podlaski - HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska 98:79 (25:22, 14:22, 30:13, 29:22) Zobacz tabele II ligi: GRUPA A