FGE: Bydgoskie Artego nadal niepokonane, Energa z ważnym sukcesem

Bydgoskie Artego pokonując Centrum Wzgórze Gdynia utrzymało miano niepokonanych na parkietach Ford Germaz Ekstraklasy w bieżących rozgrywkach. Ważny triumf w Pruszkowie zaliczyła z kolei Energa Toruń.

17:4 - tak drugą połowę rozpoczęły koszykarki Artego Bydgoszcz, co dało im w połowie trzeciej kwarty prowadzenie 57:42. Taka zaliczka pozwoliła podopiecznym Tomasza Herkta na spokojne kontrolowanie wyniku aż do końcowej syreny, zapewniając sobie ostatecznie siódmą kolejną wygraną w sezonie.

Gdynianki poniosły szóstą porażkę w rozgrywkach, a duża w tym zasługa fatalnej skuteczności w rzutach zza łuku, gdzie wykorzystały zaledwie 2 z 22 oddanych rzutów. Do tego wszystkiego należy dodać jeszcze 10 przestrzelonych rzutów wolnych.

W drugim sobotnim meczu popis gry dała Nicole C Michael. Amerykańska skrzydłowa Energi Toruń zapisała w statystykach 33 punkty i 13 zbiórek, a jej Katarzynki pokonały w Pruszkowie tamtejszy Matizol Lider.

Michael dzielnie wspierała Martyna Koc, która w ostatnim czasie znajduje się w bardzo dobrej formie, co tylko potwierdziła w doskonale znanej sobie hali Znicz. Wyniki sobotnich meczów 11. kolejki:

Artego BydgoszczCentrum Wzgórze Gdynia 79:63 (20:15, 20:23, 23:9, 16:16)

Artego: Charity Szczechowiak 19, Kristen Morris 17, Julie McBride 13, Justyna Jeziorna 10, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Elżbieta Mowlik 5, Olivia Tomiałowicz 2, Karina Szybała 2, Ewelina Gala 2.

Centrum Wzgórze: Antonia Bennett 12, Leah Kassing 11, Natalia Małaszewska 10, Magdalena Ziętara 9, Talisa Rhea 8, Lorin Dixon 6, Małgorzata Misiuk 4, Marzena Marciniak 3, Agnieszka Śnieżek 0.

Matizol Lider PruszkówEnerga Toruń 56:68 (12:24, 9:16, 14:17, 21:11)

Matizol Lider: Sydney Colson 15, Kali Bennett 13, Kiara Buford 7, Briana Gilbreath 7, Marta Jujka 6, Paulina Rozwadowska 6, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Anna Pietrzak 0, Barbara Głocka 0, Paulina Antczak 0, Justyna Grabowska 0, Karolina Stanek 0.

Energa: Nicole C Michael 33 (13 zb), Martyna Koc 18 (10 zb), Paulina Misiek 11, Weronika Idczak 4, Emilia Tłumak 2, Róża Ratajczak 0, Lauren Bell 0. Aktualna tabela Ford Germaz Ekstraklasy: