PGE Turów znalazł pogromcę! Koncert Turnera!

W niedzielnym hicie TBL Trefl Sopot pokonał PGE Turów Zgorzelec 80:76. Zgorzelczanie ponieśli pierwszą porażkę w obecnym sezonie. Świetny mecz rozegrał Frank Turner, autor 25 punktów i 11 asyst.

Sopocianie objęli kilkupunktowe prowadzenie już w pierwszych minutach i utrzymywali je niemalże do końca pierwszej połowy. Od początku świetnie grą Trefla kierował Frank Turner, który w premierowej odsłonie aż pięciokrotnie asystował. Korzystali na tym przede wszystkim Kurt Looby oraz Adam Waczyński, dzięki którym przewaga sopocian oscylowała na granicy 7-8 punktów.

W ostatnich kilkudziesięciu sekundach pierwszej połowy po celnych trójkach PGE Turowa goście doszli na jeden punkt, co zapowiadało ciekawą drugą połowę. W szeregach przyjezdnych dobrze w tym fragmencie spisywał się David Jackson, który w pierwszej połowie uzbierał 11 punktów.

Podopieczni Miodraga Rajkovicia zdecydowanie lepiej otworzyli drugą połowę i po trafieniach z półdystansu Damiana Kuliga objęli nawet niewielkie prowadzenie (57:55). Zgorzelczanie złapali kontakt z Treflem, lecz wciąż nie potrafili znaleźć recepty na Turnera, który w najważniejszych momentach umieszczał piłkę w koszu rywala bądź znajdywał lepiej ustawionych kolegów.

W końcówce nie do zatrzymania był Ivan Zigeranović, jednak potężny Serb nie mógł już nic wskórać, bowiem celna trójka Filipa Dylewicza oraz celne rzuty wolne Turnera dały sopocianom czwartą kolejną wygraną w Ergo Arenie.

Trefl objął tym samym prowadzenie w TBL, a na 2. miejsce spadł PGE Turów, który jako ostatni zespół w tym sezonie zaznał goryczy porażki.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 80:76 (25:19, 19:24, 19:18, 17:15) Trefl:

Frank Turner 25 (11 as), Kurt Looby 12, Filip Dylewicz 11, Adam Waczyński 10, Sime Spralja 9, Michał Michalak 8, Przemysław Zamojski 3, Piotr Dąbrowski 2, Marcin Stefański 0, Lorinza Harrington 0.

Turów: David Jackson 17, Ivan Zigeranovic 14, Michał Chyliński 11, Damian Kulig 9, Aaron Cel 9, Djordje Micic 7, Vukasin Aleksic 6, Łukasz Wichniarz 2, Michał Gabiński 0.