Intensywny kwadrans w jednostronnym meczu. SKS wykonał najłatwiejszą część zadania

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: koszykarze SKS Starogard Gdański

Do połowy drugiej kwarty to był intensywny, ofensywny oraz wyrównany mecz. Później jednak SKS Starogard Gdański łatwo zbudował przewagę i wygrał z zamykającym tabelę Startem II Lublin aż 114:74.

SKS Starogard Gdański odniósł 21. zwycięstwo w sezonie i zachował szanse na czwarte miejsce po rundzie zasadniczej. Musi jednak wygrać również swój ostatni mecz oraz czekać na dwie porażki GKS-u Tychy. We wtorek koszykarze z Kociewia wykonali najłatwiejszą część z tej skomplikowanej układanki. W meczu rozpoczynającym 33. kolejkę tylko przez kwadrans rezerwy Startu Lublin (bilans 1-32) postawiły trudne warunki.

Goście już po 3,5 minutach prowadzili 13:3. Później jednak kilka razy tracili wypracowaną przewagę. Gospodarze zbliżyli się na 16:17, ale po 10 minutach przegrywali 20:31. Co ciekawe w tej części SKS trafił 13/15 prób z gry w tym 11/11 za dwa punkty. Skuteczność imponująca nawet, jak na tak jednostronny mecz. To, co pozwalało rywalom wrócić do gry to aż siedem strat.

W całym meczu SKS popełnił 14 strat i podobnie, jak gospodarze trafił 11 "trójek". Start II wystrzelał się jednak w pierwszej połowie (8/13). Jeszcze w połowie drugiej kwarty goście prowadzili tylko 41:40. Później jednak powiększali przewagę kończąc mecz najwyższą różnicą 40 punktów (114:74).

SKS do Lublina przyjechał tylko w dziewięcioosobowym składzie. Brakowało kontuzjowanych Filipa Małgorzaciaka i Damiana Janiaka. Trener Kamil Sadowski jednak dość równomiernie rozdzielił minuty pomiędzy wszystkich swoich koszykarzy. Najkrócej (14) grał Jakub Motylewski, a najdłużej (prawie 31) Piotr Lis, który zdobył 25 punktów. Trafił 4/4 prób za dwa i 5/10 za trzy punkty oraz 2/2 rzuty wolne.

Trzech graczy skompletowało double-double. To Wojciech Czerlonko (18 punktów, 10 zbiórek), Daniel Venzant (15 "oczek" i 10 asyst) oraz Kacper Burczyk (13 punktów i 12 zbiórek). Dla Startu 26 "oczek" (19 w pierwszej połowie) rzucił Norbert Ziółko, który zaczął od 8/11 z gry, ale po zmianie stron miał 3/12. Michał Grzesiak miał 15 punktów (4/7 za trzy) i sześć zbiórek.

Start II Lublin - SKS Starogard Gdański 74:114 (20:31, 26:28, 11:32, 17:23)

Start II: Ziółko 26, Grzesiak 15, Kirwiel 12, Cherepanov 7, Wachowicz 6, Majchrowicz 4, Lewandowski 2, Świtacz 2, Bęben 0, Głąb 0.

SKS: Lis 25, Czerlonko 18, Venzant 15, Cebula 14, Burczyk 13, Perzanowski 10, Życzkowski 10, Motylewski 6, Reszka 3.