Eric Frenzel ponownie najlepszy w konkursie Pucharu Świata w Val di Fiemme

Eric Frenzel wygrał w Val di Fiemme konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Na drugim stopniu podium stanął Johannes Rydzek. Polacy nie startowali.

Eric Frenzel prowadził już po serii skoków narciarskich. Wylądował na 138. metrze i zdobył 141,1 punktu. Drugi wynik miał Go Yamamoto (128 m, 136,7 pkt i 18 sekund straty do lidera). Jako trzeci na trasę liczącego 10 kilometrów biegu w Val di Fiemme, 30 sekund po Niemcu, ruszył inny Japończyk - Akito Watabe.

Frenzel zachował przodownictwo do końca. Swoje miejsce utrzymał też Watabe. Natomiast Yamamoto spadł na 38. pozycję. Z szesnastej lokaty po skokach na drugą awansował Johannes Rydzek.

Był to dziesiąty indywidualny konkurs Pucharu Świata 2016/2017 i dziesiąte zwycięstwo reprezentanta Niemiec. Sześciokrotnie triumfował Frenzel, trzykrotnie Rydzek, a raz Fabian Riessle. Następne zawody odbędą się 21 oraz 22 stycznia w Chaux-Neuve.