Francois Braud i Jason Lamy Chappuis najlepsi w sprincie drużynowym na MŚ 2015

Francois Braud i Jason Lamy Chappuis wygrali sprint drużynowy na mistrzostwach świata w Falun. Każdy z zawodników oddał po jednym skoku na dużym obiekcie i przebiegł 7,5 kilometra.

Francois Braud i Jason Lamy Chappuis prowadzili już po skokach narciarskich. Braud zdobył najwięcej punktów w pierwszej kolejce. W drugiej najlepiej spisał się Eric Frenzel. Drugie miejsce w skokach zajęli Akito Watabe i Yoshito Watabe (11 sekund straty), a trzecie - Johannes Rydzek i Eric Frenzel (21). [ad=rectangle] Na ostatnim odcinku zmagań Rydzek był blisko dogonienia Francuza. Lamy Chappuis dobiegł do mety jednak przed Niemcem. Francuzi wygrali również sprint drużynowy w 2013 roku. W Val di Fiemme zwycięski duet stworzyli Chappuis i Sebastien Lacroix. Chappuis ma już w dorobku 10 medali mistrzostw świata seniorów - 5 złotych oraz 5 brązowych.

Zobacz pasjonujący finisz

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Największym bohaterem wśród kombinatorów norweskich w Falun został Johannes Rydzek, który stawał na podium we wszystkich czterech konkurencjach. Wywalczył dwa pierwsze miejsca i po jednym drugim oraz trzecim. Z czwartej pozycji po skokach na trzecią awansowali najlepsi w biegu Magnus Moan i Haavard Klemetsen.

Moan też ma już 10 medali MŚ. Tyle krążków oprócz Francuza i Norwega wywalczyli jeszcze Niemcy - Ronny Ackermann i Bjoern Kircheisen. Rekordzistą jest Felix Gottwald, który zdobył 11 medali.