Fernando Gaviria najlepszy na szóstym etapie wyścigu Tirreno-Adriatico 2017

W szóstym, przedostatnim dniu wyścigu Tirreno-Adriatico 2017 kolarze przejechali 168 kilometrów z Ascoli Piceno do Civitanova Marche. Wygrał Fernando Gaviria.

W ucieczce dnia jechało ośmiu zawodników, w tym drugi w klasyfikacji górskiej po pięciu etapach Davide Ballerini oraz drugi w klasyfikacji punktowej Mirco Maestri. Ostatni zawodnicy z tej ucieczki zostali doścignięci siedem kilometrów przed metą. Później rozpoczęły się liczne ataki, które jednak nie dały zwycięstwa.

Triumfował Fernando Gaviria Rendon, który najszybciej finiszował z kilkuosobowej grupy. Kolumbijczyk wygrał etap wyścigu Tirreno-Adriatico również w 2016 roku.

Jako drugi linię mety minął Peter Sagan, który pozostał liderem klasyfikacji punktowej. Czas 4 godziny, 9 minut i 31 sekund zaliczono dziesięciu czołowym zawodnikom. Kolarze od miejsca 11. do 72. stracili do najlepszej dziesiątki sześć sekund. 47. był Paweł Poljański, 48. Rafał Majka, 94. Michał Kwiatkowski, 98. Tomasz Marczyński, a 118. Maciej Bodnar.

W TOP10 "generalki" nie nastąpiły zmiany. Przodownictwo zachował Nairo Quintana. Wyścig zostanie zakończony we wtorek, kiedy odbędzie się jazda indywidualna na czas.