Niestety, zabrakło niewiele. Polki blisko medalu w kajakarstwie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Charles McQuillan / Na zdjęciu: Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska

Sylwia Szczerbińska oraz Dorota Borowska bardzo dobrze spisały się w finale 500 metrów kobiet w C-2. Na półmetku plasowały się na trzeciej pozycji, ale ostatecznie dopłynęły do mety na piątej lokacie. Do medalu zabrakło półtorej sekundy.

Po kajakarskich półfinałach w piątkowy poranek polscy kibice mogą mieć mieszane uczucia. Część naszych reprezentantów oraz reprezentantek popłynie tylko w finałach B. Niektórzy powalczą jednak o medale, a w tym gronią są Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska.

Biało-Czerwone w półfinałowym wyścigu na 500 metrów kobiet w C-2 spisały się poprawnie i z czasem 1:57,19 zajęły czwarte miejsce, pewnie awansując do finału. W nim wystąpiły na pierwszym torze.

Przeciwniczki była naprawdę trudne, co powodowało, że szanse medalowe nie był aż tak duże, ale w takich wyścigach często decyduje, już nie tylko dyspozycja dnia, ale konkretnej chwili.

Polki rozpoczęły całkiem dobrze, już od samego początku mocno wiosłowały. Po pierwszych metrach zajmowały czwartą lokatę i starały się utrzymać tempo zawodniczek płynących przed nimi. Po 250 metrach plasowały się na trzeciej lokacie.

Niestety w drugiej części dystansu być może trochę osłabły lub ich rywalki po prostu przyśpieszyły. Ostatecznie Sylwia Szczerbińska oraz Dorota Borowska z czasem 1:55,75 sekundy zajęły piąte miejsce.

Mistrzyniami olimpijskimi zostały Chinki Shixiao Xu i Mengya Sun. Srebrny medal wywalczyły Ukrainki Liudmyla Luzan oraz Anastasiia Rybachok. Brąz zdobyły Kanadyjki Sloan Mackenzie i Katie Vincent. Tryumfatorki jednocześnie pobiły własny rekord olimpijski, pokonując cały dystans w ciągu 1:52,81 sekundy.