Liga Mistrzów. Rekord Bielsko-Biała załatwił sprawę. Jest awans!

Materiały prasowe / J. Adamska / Gwiazdę czekają arcytrudne potyczki z Rekordem i Constractem

Udało się już w drugim meczu. W Main Round Ligi Mistrzów Rekord Bielsko-Biała pokonał gospodarza turnieju Anderlecht 3:1 i już jest pewny udziału w Elite Round.

Mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała już w drugim meczu zapewnił sobie awans do Elite Round Ligi Mistrzów. Najlepszy zespół w kraju poszedł w ślady Piasta Gliwice i Constractu Lubawa, które przedostawały się do przedostatniej rundy.

W środę Rekord świetnie rozpoczął rywalizację sensacyjnie remisując z Futsalem Cartageną. Drużyna Chusa Lopeza wciąż jednak potrzebowała wygranej w jednym z dwóch ostatnich meczów.

Udało się już za pierwszą próbą. W pierwszym spotkaniu Anderlecht wysoko pokonał ChIT Kijów, ale w czwartek okazał się słabszy do bielszczan. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, Rekord wynik otworzył w 21. minucie. Sześć minut później gospodarze otrzymali drugi cios. W 33. minucie Anderlecht złapał kontakt, ale ostatnie słowo należało do mistrzów Polski.

Rekord w sobotę w ostatnim spotkaniu grupowym zmierzy się z mistrzem Ukrainy. Polski zespół wciąż ma szansę na 1. miejsce. Warunkiem jest pokonanie ChIT-u o dwie bramki wyżej niż ewentualnie Futsal Cartagena Anderlecht. A jest to dość realne.

Fazę Elite Round zaplanowano na przełom listopada i grudnia.

Anderlecht Futsal - Rekord Bielsko-Biała 1:3 (0:0)
Grello 33' - Matheus Ferreira 21', 27', 37'

Skład Rekordu Bielsko-Biała: Bartłomiej Nawrat - Mikołaj Zastawnik, Matheus Ferreira, Stefan Rakić, Michał Marek oraz Krzysztof Iwanek i Miłosz Krzempek, Dela, Kamil Surmiak, Gustavo Henrique, Eric Panes, Paweł Budniak, Kacper Pawlus, Michał Kubik.

ChIT Kijów - Futsal Cartagena 1:4