Nie do wiary! Tak padł pierwszy gol na Euro 2020 (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Andrew Medichini / Na zdjęciu: Merih Demiral strzela bramkę samobójczą

W meczu otwarcia podopieczni Roberto Manciniego bez trudu poradzili sobie z reprezentacją Turcji (3:0). Merih Demiral jest wyjątkowym pechowcem.

"Azzurri" dyktowali tempo gry od pierwszego gwizdka Danny'ego Makkelego. Ugurcan Cakir jednak nie dał się pokonać przed zmianą stron.

Reprezentanci Włoch udokumentowali swoją przewagę dopiero w 53. minucie spotkania. Strzelanie rozpoczął Merih Demiral. Stoper wbił piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Domenico Berardiego. Turecki bramkarz nie zdążył zareagować.

Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii "samobój" był pierwszą bramką na mistrzostwach Europy. Zawodnik Juventusu był zupełnie zdezorientowany. Demiral już wcześniej źle wspominał Stadio Olimpico. W ubiegłym roku właśnie na obiekcie AS Roma zerwał więzadła krzyżowe.

Jak się okazało, to był dopiero początek kłopotów drużyny Senola Gunesa. 13 minut później Ciro Immobile wykorzystał asystę Leonardo Spinazzoli i wpisał się na listę strzelców.

W ostatecznym rozrachunku Włosi wygrali 3:0 z Turcją w meczu otwarcia Euro 2020. Cakir popełnił błąd przy wznowieniu gry, a następnie piłkarze Roberto Manciniego rozpracowali defensywę rywali. Wynik ustalił Lorenzo Insigne.

Czytaj także: Euro 2020. Reprezentacja Włoch ma nowego rekordzistę. To nie udało się nawet legendom Kontrowersja w meczu otwarcia Euro 2020. Arbiter skrzywdził Włochów? (wideo)