EURO 2000 - najlepszy turniej w historii?

Tomasz Skrzypczyński

Niezapomniane mecze

Podczas EURO 2000 byliśmy świadkami wielu pamiętnych meczów, w których padały piękne bramki, a sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie.

Przede wszystkim trzeba przypomnieć spotkanie Anglii z Portugalią. Synowie Albionu po 18 minutach prowadzili już 2:0, jednak za wcześnie uwierzyli w łatwy triumf. Cudowne trafienia Luisa Figo i Joao Pinto, a potem strzał Nuno Gomesa przesądziły jednak o zwycięstwie ekipy prowadzonej przez Humberto Coelho.

Aż w dwóch niezwykłych spotkaniach podczas EURO 2000 brała udział reprezentacja Jugosławii. W pierwszym swoim meczu na turnieju przegrywali ze Słowenią już 0:3, ale w ciągu dziewięciu minut zdołali doprowadzić do remisu!

Z kolei w trzeciej serii gier stoczyli wspaniały bój z Hiszpanią, w którym do 90. minuty prowadzili 3:2. W doliczonym czasie gry stracili jednak dwa gole, ale mimo wszystko udało im się awansować do ćwierćfinału.