Euro 2016: drużyna Adama Nawałki ustanowiła rekord wszech czasów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Reprezentacja Polski
PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Reprezentacja Polski

Drużyna Adama Nawałki pobiła rekord reprezentacji Polski pod względem serii minut bez straconego gola na turniejach rangi mistrzowskiej, który został ustanowiony na MŚ 1974 i 1978.

Reprezentacja Polski nie straciła bramki w żadnym z trzech meczów fazy grupowej Euro 2016 z Irlandią Północną (1:0), Niemcami (0:0) i Ukrainą (1:0), a w spotkaniu ze 1/8 finału ze Szwajcarią (1:1) straciła gola dopiero w 82. minucie. To łącznie 352 minuty z czystym kontem, a do tej serii trzeba dodać 18 minut z ostatniego spotkania fazy grupowej Euro 2012 z Czechami.

To oznacza, że ekipa Adama Nawałki pobiła ustanowiony na MŚ 1974 i 1978 rekord Biało-Czerwonych pod względem minut bez straconego gola na turnieju rangi mistrzowskiej. Wówczas seria Polaków zaczęła się w ostatnim meczu II fazy grupowej MŚ 1974 z RFN-em (14 minut), a trwała też w spotkaniu o III miejsce z Brazylią (90) oraz w meczach I fazy grupowej MŚ 1978 z RFN-em (90), Tunezją (90) i Meksykiem (52) - to łącznie 336 minut. Teraz Biało-Czerwoni pobili ten rekord o 37 minut.