StarSeries i-League Season 4: Łatwa przeprawa FaZe, Gambit pokonało fnatic

Zdjęcie okładkowe artykułu: ESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Olof
ESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Olof

Kolejne spotkania w ramach StarSeries i-League Season 4 w grze Counter Strike: Global Offensive przyniosły nam pojedynek pomiędzy fnatic i Gambit, oraz FaZe z TyLoo. Turniej odbywa się w Kijowie i potrwa do 25 lutego.

Po wygranej SK Gaming i Cloud9 w inauguracyjnych spotkaniach, doszło do kolejnych meczów. FaZe zmierzyło się z TyLoo, zaś fnatic podjęło Gambit. Pojedynki zostały rozegrane w systemie best of three.

W spotkaniu FaZe z TyLoo, chińska formacja zdecydowała się na mapę de_mirage. Europejska drużyna postawiła natomiast na de_overpass. Ostateczną mapą w przypadku remisu miał być de_cache.

Mirage zakończył się zdecydowanym i wysokim zwycięstwem zawodników FaZe (16:2). Gracze TyLoo byli bezradni w pojedynku ze swoimi rywalami i zdołali zdobyć zaledwie dwie rundy w przeciągu całego spotkania na pierwszej mapie.

Overpass również był jednostronny i przyniósł kolejne szybkie rozstrzygnięcie dla graczy FaZe (16:6). Chińska formacja swoim rywalom zdołała skraść tylko sześć punktów. Tym samym to FaZe odniosło zwycięstwo 2:0 w tym pojedynku. TyLoo w dwumeczu zdobyło łącznie tylko osiem rund. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania okazał się Olof "olofmeister" Kajbjer, który zdobył łącznie 42 zabójstwa przy tylko 22 śmierciach.

Ke "Mo" Liu18-36-1848.947.5 proc.0.57

W spotkaniu fnatic z Gambit, kazachska drużyna wybrała mapę de_inferno, a zespół fnatic postawił na de_overpass. Ostateczną mapą w przypadku remisu miał być de_cache.

Inferno zdecydowanie lepiej rozegrała szwedzka formacja, która rozpoczynając zmagania po stronie broniącej zakończyła pierwszą połowę wynikiem 10:5. Po zmianie stron gracze Gambit zdołali zdobyć zaledwie trzy rundy co doprowadziło do zakończenia spotkania na de_inferno wynikiem 16:8 dla fnatic.

Overpass w początkowej fazie był bardzo wyrównany. Zawodnicy Gambit rozpoczynając zmagania na tej mapie od strony atakującej, zdołali wysunąć się na nieznaczne prowadzenie w pierwszej połowie (9:6). Po zmianie stron gracze fnatic kompletnie zatracili pomysł na grę, co doszczętnie wykorzystali ich rywale wygrywając aż siedem rund z rzędu. Mecz zakończył się zwycięstwem kazachskiej formacji wynikiem 16:6. Doprowadziło to do remisu w spotkaniu i pojedynku na ostatniej mapie de_cache.

Cache to kompletna dominacja w wykonaniu graczy Gambit w początkowej fazie tego spotkania. W pierwszej połowie gracze fnatic nie potrafili nawiązać jakiejkolwiek walki ze swoimi rywalami i przegrali wysoko 2:13. Po zmianie stron szwedzka drużyna starała się odrobić straty i choć przegrała rundę pistoletową, to już kolejna wpadła na konto fnatic. Szwedzi znacząco przybliżali się do swoich rywali i byli bliscy doprowadzenia do comebacku i dogrywki. Przy wyniku 15:11 dla Gambit, gracze tej formacji zdołali przeprowadzić fenomenalny szybki atak na bombsite A, który okazał się skuteczny i dał kazachskiej formacji zwycięski punkt (16:11). Gambit wygrało 2:1 spotkanie z fnatic.

Harmonogram spotkań w ramach StarSeries i-League Season 4 w dniu 17.02.2018:

godzina 9:00 - Cloud9 2:0 Heroic godzina 9:00 - SK Gaming 2:0 MVP PK godzina 12:00 - FaZe 2:0 TyLoo godzina 12:00 - Gambit 2:1 fnatic godzina 15:00 - G2 vs Renegades godzina 15:00 Natus Vincere vs HellRaisers godzina 18:00 Astralis vs Liquid godzina 18:00 mousesports vs Virtus.pro