Żużel. Fotel lidera dla drużyny Bajerskiego! Tabela i statystyki 2. Ligi Żużlowej

WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Tomasz Bajerski

SpecHouse PSŻ Poznań mimo słabego początku zdołał wygrać wyjazdowy mecz z Metalika Recycling Kolejarzem Rawicz 51:38, zdobył kolejne dwa punkty i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli 2. Ligi Żużlowej!

Drużyna menedżera Tomasza Bajerskiego ma już trzy punkty przewagi nad wiceliderem, ale i najwięcej odjechanych spotkań w całej lidze. Rawiczanie z kolei na razie zajmują piątą pozycję.

Na trzecie miejsce przesunął się Bedmet OK Kolejarz Opole, który wygrał u siebie z niepokonanym dotąd wiceliderem Optibet Lokomotivem Daugavpils 53:37. Spotkanie Texom Stali z Unii Tarnów zostało przełożone na 29 maja (godz. 19:45).

W przyszłym tygodniu odbędą się tylko dwa zaległe spotkania 2. Ligi. W piątek Texom Stal Rzeszów zmierzy się na swoim torze z Bedmet OK Kolejarzem Opole (godz. 19:00), z kolei w niedzielę Budmax-Stal Polonia Piła podejmie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (16:00).

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi pierwsze miejsce zajmuje Francis Gusts. Zawodnik SpecHouse PSŻ-u legitymuje się średnią bieg. 2,480. Na kolejnych pozycjach są Adrian Cyfer (2,412) i Nick Morris (2,191).