GP Katalonii: Thriller w Barcelonie dla Marca Marqueza!

Marc Marquez po zaciętej walce z Danim Pedrosą i Valentino Rossim zwyciężył w wyścigu o Grand Prix Katalonii. To siódme zwycięstwo obrońcy tytułu w sezonie 2014.

Grand Prix Katalonii było zdecydowanie najbardziej wymagającym wyścigiem dla obrońcy tytułu mistrza świata w klasie MotoGP. Marc Marquez o wygraną przed własną publicznością musiał drżeć do ostatniego okrążenia. [ad=rectangle]

Na finałowym okrążeniu w walce o najwyższy stopień podium Marquez zwyciężył po bratobójczym pojedynku z Danim Pedrosą. Obaj zawodnicy nie odpuszczali na żadnym zakręcie, jednak po błędzie Pedrosy w końcówce, bardziej doświadczony Hiszpan przegrał swoją szansę. Marquez uderzony w tył motocykla wybronił się przed upadkiem i dotarł do mety na 1. miejscu. Drugi kierowca Repsol Hondy stracił jeszcze jedną pozycję wyprzedzony przez Valentino Rossiego. "Doktor" z Yamahy prowadził przez większą część dystansu. Dopiero na ostatnich okrążeniach przegrał z wyraźnie szybszymi motocyklami Hondy. Czwarte miejsce zajął Jorge Lorenzo, który po siedmiu rundach ma na swoim koncie zaledwie dwa podia i może powoli żegnać się z marzeniami o tytule w obecnym sezonie. Liderem klasyfikacji generalnej MotoGP jest wciąż Marc Marquez. 21-latek po wyścigu w Barcelonie powiększył swoje prowadzenie nad Valentino Rossim do 58 punktów.