Moto2: Mika Kallio triumfuje w Hiszpanii

Fiński motocyklista Mika Kallio zwyciężył w czwartej rundzie motocyklowych mistrzostw świata w klasie Moto2 na torze w Jerez de la Frontera. Liderem cyklu pozostaje Hiszpan Esteve Rabat.

31-letni Mika Kallio zapewnił sobie zwycięstwo w klasie Moto2 po starcie z pole position. Fin na mecie miał ponad dwie sekundy przewagi nad Dominique Aegerterem i blisko cztery nad Jonasem Folgerem. Dopiero czwarte miejsce zajął lider MŚ w klasie Moto2 Esteve Rabat. Hiszpan, który triumfował w GP Hiszpanii w poprzednim sezonie po raz pierwszy w tym roku znalazł się poza podium. Piątą i szóstą lokatę zajął duet kierowców Pons HP 40 - Maverick Vinales i Luis Salom. Więcej powodów do satysfakcji miał z pewnością Vinales, który startował do wyścigu z ósmej pozycji. [ad=rectangle] Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!