"Tak się płynie po nieśmiertelność". Zobacz, jak Polacy zdobyli medal [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport_PL / Na zdjęciu: polska osada wywalczyła brązowy medal
Twitter / Eurosport_PL / Na zdjęciu: polska osada wywalczyła brązowy medal

W środę w ramach Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 wielkich emocji dostarczyli nam wioślarze. Czwórka podwójna wywalczyła brązowy medal. Warto przeżyć to jeszcze raz!

Mamy trzeci medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu! Tym razem trzecie miejsce zajęła nasza osada wioślarska startująca w konkurencji czwórka podwójna. Krążki wywalczyli Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (czytaj relację).

W środowym finale Biało-Czerwoni uzyskali czas 5:44.59. Do samego końca walczyli o srebro z włoską osadą, która ostatecznie zajęła drugie miejsce (5:44.00). Natomiast o dwie sekundy lepsza od ekipy Italii była holenderska czwórka (5:42.00).

Pasjonujące były ostatnie metry finałowego wyścigu. Wydawało się, że Polacy jeszcze ruszą w pogoń za Holendrami. Ostatecznie Pomarańczowi odpłynęli reszcie stawki i pewnie wywalczyli złoto. Nasi reprezentanci stoczyli ciężki bój z Włochami o drugą lokatę.

"Tak się płynie po olimpijski medal i sportową nieśmiertelność" - napisano na profilu Eurosportu na platformie X, na którym zamieszczono wideo z tego finiszu (zobacz poniżej).

Brąz wywalczony przez czwórkę podwójną to 20. medal olimpijski w historii polskiego wioślarstwa.